boysan'ın evi

arkadaşımız boysan yakar'ı geçen yıl eylül ayında bir trafik kazası sonucu kaybetmiştik. yaşamış olduğu ev bugün stk ve lgbti oluşumları için bu isimle açıldı. bu ev artık lgbti'lerin toplantı, eğitim, sergi vb. gibi faaliyetlerine mekan olabilecek. bugünkü açılış buluşmasında gözler doldu sık sık. babasının konuşmasında "en son gördüğümüz gün arabanın anahtarlarını almaya gelmişti, yemek yedik. bir an 'baba benim ev ne olacak' diye sordu. bir an durduk sonra tam konuşamadan başka konu açıldı, bu konu dağıldı. o sorusu bu evin açılışına ışık tuttu" ifadeleri katılan bir çok kişiyi duygulandırdı. amerika'daki dış işleri bakanlığı konuşmasını hep birlikte izledik. şişli belediye başkanı hayri inönü ve abd başkonsolosluğundan yetkililer hazır bulundular. eski chp milletvekilleri melda onur ve binnaz toprak, listag aileleri, lgbti aktivistleri, onur haftası komitesinden üyeler, boysan'ın arkadaşları ve ayı sözlük ve homojen dergi adına ben ve stonewall orada bulunduk. bu evin bu şekilde kullanılma fikri sebebiyle sema anneye defalarca teşekkür ettim, tebrik ettim, kocaman da sarıldım. gerçekten de çok takdir edilesi bir karar olmuş. eminim ki amaçlandığı şekilde kullanılacaktır. detaylar hakkında bilgi edindiğimde yine bu başlıktan paylaşacağım. tüm lgbti'lere hayırlı olsun diliyorum.

web adresi: http://boysaninevi.com/
ilk etkinlik 2016 istanbul lgbti onur haftası ve gay pride çerçevesinde "neredeen nereye" adlı sergi olacak. bu sergi 20-26 haziran tarihleri arasında 13:00 ile 18:30 saatleri arasında gezilebilir.
taksim gezi parkına çok yakin bir lokasyonda, elmadağ'da, cumhuriyet caddesi üftade sokak no:10'da bulunan ev.

istanbul'a ilk gidişimde ziyaret edeceğim.
boysan’ın evi, yeni logosu için tasarımcılardan logo çalışmaları bekliyor.

https://asdi-lgbti.com/2017/01/05/boysan...
7tepe 7renk, cins arı, boğaziçi lgbti, lion queer, gri topluluğu, flu baykuş, teknik oda gibi üniversitelerin lgbti topluluklarının katılımıyla 3 şubatta benim çocuğum gösterimi gerçekleşiyor.

http://ayisozluk.com/lnk/a61fd8
perşembe günleri 19:30-21:30 arası ios uygulama geliştirmeye yönelik atölyeler düzenleneceği haber edilmiş. queer coders istanbul'un veeceği eğitimlere katılmak ve detaylı bilgi almak için queercodersistanbul@gmail.com adresine mail gönderebilirsiniz.

https://asdi-lgbti.com/2019/12/12/queer-...
15 aralık pazar günü 17:00-19:00 saatleri arasında hiv tanısı ve sonrası konu başlıklı bir söyleşi gerçekleştirilecek. katılmak isteyenler varsa değerlendirebilirler.

https://asdi-lgbti.com/2019/12/11/hiv-ta...