büyük şeylerle mutlu olan insan modeli

küçük şeylerle mutlu olan insan modeli'nin ana ayrı baba bir üvey kardeşidir.

büyük olsun benim olsun mantığını şiar bellemiş olup örneğin ayakkabıyı 2 numara büyük alır ki gelecek sene de giyer, kürdan ve bamya dolu sularda yüzmeyi sevmeyip derin sularda mecara yaşamaya bayılır, minimalizmden nefret etmekte olup alayına ve inadına dev hacim meraklısıdır. algıda seçiciliği de bu yönde gelişmiş olup minnacık olan şeyleri çoğu zaman göremiyorken devasa olanı şakkadanak fark eder.

bir de bu modelin pozitif olumlamalı büyük meraklıları var asıl onları bulup ortaya çıkarmak lazım; akıl olarak büyük insan sevenler ya da "büyük adamsın ya"daki adamın türüne hasta olanlar gibi.
mutluluğu uzaklarda aşaması gerekmekte olan insandır. zira ülkemiz ortalaması belli. ortalama 15-18 cm.
büyük karmakarışık bir yaş pasta yani her bir dilimi farkli aromalı farklı meyveli farklı tatta kocaman bir yaş pasta...
büyük diyince akla pipi gelmemeli bence. büyük hayallerden de bahsedilebilir. * büyük lokmalar da olabilir. çatalın tek bir tırnağıyla yiyen değil de, hatta çatal yerine kaşık kullanmayı tercih ediyordur... hatta bu büyüklüğü, fazlalık olarak genişletirsek, doyumsuzluk konusuna geçip tüketim toplumuna bile bağlayabiliriz, kapitalizm falan uçar gider bu.

ya da şöyle güzel bir lafla kapatalım; büyük hayalleri olanların, büyük hayalkırıklıkları olur. **