cennet mahallesi

cinnet mahallesi olarak da düşünülebilecek, çakma roman dizisi. bir rezillik bir pespayelik sormayın gitsin, gırgıriye serisinin 2000'lere uyarlanmış kötü kötü kötü bir versiyonu gibidir.
müjdat gezen, melek baykal ve şeyla halis gibi türkiye'ye tekrardan gelebileceğini düşünmediğim oyuncuların kadroda bulunduğu fakat çağla şikel ve alişan'ın diziyi mahvettiklerini düşündüğüm bir dizi.
her bölümünde ferhat ve sultan evlenmeye çalışır. çoğunun sonunda düğün yapılırken sultan'ın annesi pembe ortaya çıkar ve düğünü bozar. ve istisnasız her bölüm karakolun yolunu boylarlar. ya mahallede bir şey olur bu iki aile arasında ya da beraber müzik yaptıkları lokantada olay çıkar. müjdat gezen bir süre sonra diziden ayrılıp geri gelmiştir. ayrıca, diziyi ayakta tutan tek karakter melek baykal'dır. sürekli çekirdek yiyip, kabuklarını etrafa tükürmektedir. ayrıca paraya karşı zaafı var, her türlü şeyi yapmıştır elde etmek için. show tv, dizi biteli kaç yıl olmasına rağmen halen tekrarlarını yayınlamaktadır, doktorlar'la beraber.
gırgıriyenin tekrar sürümü olup melek baykal için izlediğim, doktorlardan önce bir ara show tv'nin günde dokuz on saat tekrarlarını vererek, bunlar ayrı bi kanal mı kurmuşlar diye düşünmeme yol açan dizi.
hiç kimsenin sevmediği ama ne hikmetse sürekli tekrarı yayınlanan dizilerdendir. gerçi şu an yayınlanıyor mu bilmiyorum. pembe karakterine gülerdim ve onun için izlerdim zamanında.
senaryosunda hiç mi hiç zeka kırıntısı bulunmayan dizi. evet zamanında ben de biraz izledim. sırf melek baykal için. insan bir iki güzel espri, ne bileyim topluma yönelik bir mesaj falan koyar hiç olmazsa. gerçi bu dizinin hitap ettiği kitlede bunları anlayacak zeka olmadığını biliyorlar.
çocukluğumun dizisi özellikle pembe karekteri insanı çingene çingene gülümsetir.