cesur ve güzel

yalan rüzgarına hem alternatif hem de kardeş dizı olarak yayına başlamasıyla, dizi akımında bir ilkin öncüsü olmuştur, karakterler iki farklı evrende geçen iki dizi arasında aynı adlarla unvanlarla geçiş yaparlardı. bunun kısmen yalan rüzgarında artık birbiriyle çıkmayan/çiftleşmeyen kalmadığı için yeni yüzler ve yeni ilişkilerle yeni damar açmak için yaratıldığını da düşünmüyor değilim. (not: diziler arası geçişin bizdeki örneği yer gök aşk ve lale devri dizileridir.)
orjinal adı the bold and the beautiful olan ilk bölümü amerikan cbs kanalında 23 mart 1987 yılında yayınlanan bu sene 25. yılını kutlayan pembe dizidir. ilk etapta forrester ve spectra aileleri arasında ki moda savaşlarını anlatan dizide güç kazanan diğer bir aile ise loganlar olmuştur. dizinin 4 ana karakteri 25 yıldır aynı rolü oynamaktadır. eric forrester; stephanie forrester; ridge forrester ve brooke logan. dizideki brooke karakteri önce ridge ile evlenmek istemiş ancak taylor karakteri sebebiyle evlenememiş ve ridge'nin babası eric ile evlenmiştir. ericten boşanıp ridge ile evlenmiş ondan da boşanarak ridge nin kardeşi thorne ile de evlenmiştir. hızını alamamış ericten 2 ridgeden 1 çocuk doğurmuş ilave olarak başka bir karakterden daha çocuk dünyaya getirmiştir. hatun kişi hızını alamamış büyük kızının kocasınıda elinden almaya çalışmıştır. dizi ülkemizde star tv ile gösterime girmiş; daha sonra show; tekrar star; flash; kanal d ve kanaltürk kanallarında da oynamıştır. yalan rüzgarından oyuncuları bünyesine katarak izlenme payını arttırmaya çalışmıştır. şu anda amerikada oynayan günlük 4 pembe diziden biri olup; abisi yalan rüzgarından sonra en çok izlenen ikinci pembe dizidir ve bankacibear tarafından torrent sitelerinden indirilerek günlük takibi yapılmaktadır. *
yanılmıyorsam jill karakteri hem yalan rüzgarı hem de bu dizide oynuyordu.
dizi şu anda dünya üzerinde en çok ülkede oynayan pembe dizi ve dünyada en çok izlenen pembe dizi ünvanını elinde tutmaktadır.
20/04/2012 tarihi ile 6307 yazı ile altıbinüçyüzyedinci bölümü oynayacak pembe dizi.
dizinin 4 ana karakterinden biri olan stephanie forrester karakteri 25 yılın ardından diziye veda etmiştir.
7130. bölümü yayınlanan israrla ve inatla takip ettiğim pembe dizi
benim bunu ananemle ayıla bayıla seyrettiğim, star kanalında trt'deki yalan rüzgarına rakip olsun diye pazarlandığı, dizi sonunda güler kazmacının programının başlayıp diziyi izleyi izlemediğimizi ölçen bir soru sorup (örneğin burukun giydiği pantolon ne renkti?) telefonla bağlanıp doğru cevabı veren kişiye çamaşır makinesi verilen dizi.

yalan rüzgarı ile benzer muhabbetler dönerdi ama olay moda dünyası ekseninde döndüğünden az biraz daha janjanlıydı bu dizi. sally spectra adlı şişman kötü teyze, bu forresterlara etmediğini bırakmazdı falan filan.

dizinin benim için asıl olayı ridge forrester adlı, yaklaşık üç bölümde bir havuzda yüzen, üçgen köşeli çenesi olan abiydi. abimizin vücudu hakkaten daş gibin olduğundan, dizi de kadınlara hitap ettiğinden, izleyen kadınların ağzı (ve başka yerleri) sulansın diye bu abimizi habire yüzdürürlerdi. ekmek parası olduğu için direktiflere uyan ridge abi, slip mayosunu giyer, evin havuzuna girip iki yüzer, sonra havuz başına gelen kah buruk olur kah stephanie olur, kadınlardan birinin havuz başında bu abiye dırdırlaması nedeniyle havuzdan çıkar, kurulanırken bu kadınlara laf yetiştirir ("ama ben ona değil sana aşığım burukcum" tadında laflar), bu sırada da ister istemez bol bol vücudunu sergilemek durumunda kalırdı. valla kimbilir bu sahneleri orada kaç kere çekiyorlardı, adamı bi doğru dürüst yüzdürtmediler, bu abi de habire ıslak ıslak bu karılara laf yetiştirdi durdu, iyi zatürre olmadı valla dizi boyunca. ama bu sahneleri nedeniyle yalan rüzgarındaki paul abi bir, bu ridge abi iki, çocukluk fetiş objem olmuşlardır, hey gidi günler...
yarın itibari ile 7252. bölümü yayınlanacak olan dünyanın en çok izlenen pembe dizisi...
7500. bölüme doğru hızla giden 7436. bölümü yayımlanan ve uzun bir zamandır ülkemizde yayınlanmayan dizi
star tvde çok yakında yayınlanacak olan başrollerini kıvanç tatlıtuğ ve tuba büyüküstünün oynayacakları yeni dizi. merak edenler için konusu da:
bir gün 'cesur' adlı yakışıklı ve etkileyici bir adam büyük şehirden bir kırsal kasabaya gelip yerleşir. herkesi kendisine hayran bırakan bu gizemli yakışıklı o bölgenin toprak zengini olan, aile şirketlerinin işlerine bakan güzelliği dillere destan 'süphan' ile yani tuba büyüküstün'le tanışır. iki genç arasında tutkulu bir aşk başlar. ancak her 2 gencin de bilmediği çok şey vardır. aslında aileleri geçmişten beri düşmandır, babalarının karanlık yüzlerinden ve kapanmamış hesaplarından her ikisi de habersizdir. büyük aşka bu yüzden aile gölgesi düşer, iki aşığın mutluluk hayali ailelerinin karşı çıkmasıyla imkânsız bir aşka dönüşür. araya aile büyükleri girer. bu arada 'cesur'un o kırsal bölgeye neden geldiği, merak edilen esrarlı öyküsü de zaman içinde ortaya çıkar. şeklinde olacakmış.
dün yayınlanan 7500. bölümü ile yayın hayatına devam eden dizi