cesur ve güzel

yalan rüzgarına hem alternatif hem de kardeş dizı olarak yayına başlamasıyla, dizi akımında bir ilkin öncüsü olmuştur, karakterler iki farklı evrende geçen iki dizi arasında aynı adlarla unvanlarla geçiş yaparlardı. bunun kısmen yalan rüzgarında artık birbiriyle çıkmayan/çiftleşmeyen kalmadığı için yeni yüzler ve yeni ilişkilerle yeni damar açmak için yaratıldığını da düşünmüyor değilim. (not: diziler arası geçişin bizdeki örneği yer gök aşk ve lale devri dizileridir.)
yanılmıyorsam jill karakteri hem yalan rüzgarı hem de bu dizide oynuyordu.
benim bunu ananemle ayıla bayıla seyrettiğim, star kanalında trt'deki yalan rüzgarına rakip olsun diye pazarlandığı, dizi sonunda güler kazmacının programının başlayıp diziyi izleyi izlemediğimizi ölçen bir soru sorup (örneğin burukun giydiği pantolon ne renkti?) telefonla bağlanıp doğru cevabı veren kişiye çamaşır makinesi verilen dizi.

yalan rüzgarı ile benzer muhabbetler dönerdi ama olay moda dünyası ekseninde döndüğünden az biraz daha janjanlıydı bu dizi. sally spectra adlı şişman kötü teyze, bu forresterlara etmediğini bırakmazdı falan filan.

dizinin benim için asıl olayı ridge forrester adlı, yaklaşık üç bölümde bir havuzda yüzen, üçgen köşeli çenesi olan abiydi. abimizin vücudu hakkaten daş gibin olduğundan, dizi de kadınlara hitap ettiğinden, izleyen kadınların ağzı (ve başka yerleri) sulansın diye bu abimizi habire yüzdürürlerdi. ekmek parası olduğu için direktiflere uyan ridge abi, slip mayosunu giyer, evin havuzuna girip iki yüzer, sonra havuz başına gelen kah buruk olur kah stephanie olur, kadınlardan birinin havuz başında bu abiye dırdırlaması nedeniyle havuzdan çıkar, kurulanırken bu kadınlara laf yetiştirir ("ama ben ona değil sana aşığım burukcum" tadında laflar), bu sırada da ister istemez bol bol vücudunu sergilemek durumunda kalırdı. valla kimbilir bu sahneleri orada kaç kere çekiyorlardı, adamı bi doğru dürüst yüzdürtmediler, bu abi de habire ıslak ıslak bu karılara laf yetiştirdi durdu, iyi zatürre olmadı valla dizi boyunca. ama bu sahneleri nedeniyle yalan rüzgarındaki paul abi bir, bu ridge abi iki, çocukluk fetiş objem olmuşlardır, hey gidi günler...
tuba büyüküstün'e zorla "güzel" yakıştırması yapıldığı için izlemediğim star tv dizisi. bazen herkesin bildiği sırlar vardır, tuba'nın güzelliği de öyle kalmalıydı, dillendirilmemeli ve albenisini kaybetmemeliydi. dizi adı seyirciyi - aptal konumuna düşürdüğü için - aşağılıyor kanımca.