çi

azra sarızeybek kohen'in fi'den sonra gelen 2. kitabı.

dizi uyarlamasının ilk bölümü de puhutv'den yayınlanmış. fi'deki kadro aynen devam ediyor ancak gördüğüm kadarıyla nehir erdoğan da oyuncu kadrosuna katılmış. özge karakterini canlandıran berrak tüzünataç daha ilk bölümden bu sezon daha çok yer alacak gibi görünüyor. spoiler yok. izleyin efenim.
2. bölümü yayınlanmış. olaylar, olaylar. deniz'in dönüşü duru ve can'ı fena vuracak gibi. bakalım.
13 bölüm çekilmesi planlanan üçlemenin ikinci halkasıdır. mart ayına kadar bölümler sansürsüz bir şekilde puhu tv’de yayınlandıktan sonra fi ve çi birleştirilip show tv de yayınlanacak
çi 5. bölümde çok sinirlerim bozuldu yaw. niye öldü şimdi bu kız! ay neyse spoiler vermeyeyim izlemeyenler için. ama off yani cidden içime öküz oturdu...
17. bölüm ile dizi akış hızını hiç kaybetmedi...nehir erdoğan çok daha güzel bir kadın olmasına rağmen yapılan makyajdan mı bilmiyorum kötü görünüyor her bölümde.buna bir el atılmalı bence.duru'nun kıskançlıkla beraber aklı karışacağa benziyor.türk dizilerine benzemeyen yapısı ile hala izlettiriyor ve izlettirmeye devam edecek gibi.bu arada kitap ve dizi birbirine bir çok noktada benzemiyor.
bu sene geçen yılki heycanı yok derken 5. bölümde neyse normale döndü
azra kohen, katıldığı bir radyo programında 4 sezon olarak düşünülen dizinin 2. sezon sonunda bitirilmesi kararını verdim demiş. yazık oldu, hikayenin tamamını izlemeyi umuyordum.
eskisi kadar reyting alamaması ve ilk sezondaki kadar çıplak sahnenin yapılamamasından mütevellit müdahalelerin olduğunu düşündüğüm dizinin 2. sezon sonu final yapması kaçınılmazdı zaten yazık oldu internet üzerinden izlenen her şeye müdahale hakkımız saklıdır diyor sayın hükümet.
senaryosu hazır diziyi bile tutturamayıp yayından kaldıracaklarsa bıraksınlar bu işleri.tutmuş diziler bile yayından kaldırılıyor.oyuncular dizilerini yarım bırakıp başka dizilere geçebiliyor.uyarlamaların eninde sonunda içine ediliyor. yapımcıların izleyiciye saygısı hiç yok .başı sonu belli dizimiz bir elin parmaklarını geçmiyor.herşeye rağmen bazıları izleniyorlar ama yinede yayından kaldırılmaya devam ediliyorlar.dizi sektörümüz gerçekten saçmalıklarla dolu.
yeni bölümü bu akşam yayınlanacak sözde bakalım neler olacak bana öyle geliyor ki en sonunda duru psikopat bir karaktere dönüşecek ve can manayı gebertecek.
dün akşam yayınlanan sondan 3. bölümü ile yardırmıştır efenim. keşke bitmeseydi diyeceğim lakin bitişleri bile bol aksiyon ve gerilimli olacağının sinyalini vermiştir.
sır perdeleri bir bir çözülüyor. içinde çocuk istismarı ve aile içi cinsel istismar konusunun olduğunu tahmin ediyordum. yanılmamışım.
ammaaann tanrııııımmmmm. ooohhhh myyyy goooodddd. ne bölümdü beee.
 spoiler!
sadık murat kolhan'ın geçmişi, kayınpederinin pedofili olması, can manay'ın iyice psikopata bağlaması, özge'nin yine ve tekrar sıçışlara bağlaması, bilge'nin sonunda beee dedirtmesi, göksel'in çocukluk travması, duru'nun salak saçma manik halleri, sonra yakalanınca iyice zıvanadan çıkması, yangın ve düşüş.

neredeyse herkesin geçmişte ne boklar yediğini anlattılar bu bölümde.
 spoiler!
lakin duru'nun o küçük banyo camından iki kat yüksekten atlaması ve sonrasında sanki 2 kat yüksekten atlamamış gibi yapıp koşmaya başlaması hiç inandırıcı değildi.

velhasıl bayaa gerilimli ve soluksuz izledik. harikaydı be.
kitabı okuyanlar spoiler versin lütfen merak ettim iyice sonraki bölümleri . ne olacak ? duru ya ne olacak ? özge egeli ölüyor mu ? kim kimi bafileyecek ? vs ..
kirli ellerin bir türlü temizlenememesi durumu. sezon finalinde temizlenir umarım. 8. bölüm iyiydi. sona yaklaştıkça daha da enteresanlaşıyor.
ikinci sezonu bomba gibi olan dizi. değil türk dizilerine birçok yabancı diziye taş çıkartır. 8. bölüm korku filmi gibiydi.
 spoiler!
koltukta kasıldım izlerken. sadık ve nadir'in olayları rahatsız ediciydi. özge'nin kazası, duru ve can'ın düşüşü gerdi de gerdi. duru gidici gibi duruyor.
ve sondan 2. bölümü de izlemiş olarak;
 spoiler!
sonun geldiğini açıkça söylemek isterim. can manay'ın katil olduğunu sonunda özge hanfendi smk sayesinde eline geçirdiği kayıtla hem savcılığa hem magazine bomba haberi verdi. herkes öğrendi adamın psikopat bir katil olduğunu. duru'cum kendini nihayet o psikopatın elinden kurtardı ve deniz'in kollarına bıraktı. bilge'nin başına resmen talih kuşu kondu. eti tüm mal varlığını ona bıraktı. smk öldü diye haberler çıktı lakin ölmediğini özge'ye gönderdiği çiçekle ve kayıtla tekrar belli etti.
geçen bölüme nazaran gayet sakin ilerleyen bir bölümdü. aslında son bölümle birleştirselermiş daha iyi olabilirmiş.
 spoiler!
gülay teyze ile özge'nin telefon görüşmesi efsaneydi: -gülay teyzeee. panik yapma iyiyim. evet duyduum. öyle olmuş sadık bey fjfjfjjdjd.
can manay'ın 1 ay boyunca polis tarafından yakalanamamış olması çok ilginç gerçekten. ünlü bile olsa bi bereyle kurtarıyor demek ki insan kendini.
  • /
  • 2