çi

bitti de sonu sanki ilerde belki 3. sezonu çekilebilir gibi bitirildi. can iyileşir! can duru göz göze gelir, duru can'a gülümser, can aslında iyileşmemiştir falan filan gibi. biri ölmeliydi, belki 3. sezon çekilirse topluca ölürler...
ne saçma bitti amk. böyle bitiş mi olur amk. yani kaliteli bir yapımı böyle bir finalle nasıl çöpe dönüştürebilirizin cevabı resmen bu final. final bile değil. normal bölüm gibi. o kadar entrika, gerilim falan boşaymış resmen. hiç yakışmadı yani. ha bunun böyle olmasında kitapların yazarı azra kohen'in de payı var. hatta belki de en büyük pay onun. rezil ettiler yıllardır izlenebilecek en güzel diziyi. hiç birşey güzel değildi, serenay'ın afife sahnelerinde yaşattığı gerilim dışında.
finalinden asla ama asla tatmin olmadığım dizidir. duru'nun sahnede yaşadığı olay çok black swan oldu. hiç gerek yoktu bence bunu yapmaya. alternatif ve daha vurucu bir son yapma fırsatları vardı. nasıl olsa kitaptan uzaklaştılar. mesela duru can'ı kuliste öldürüp öyle sahneye çıkabilirdi. duru'nun hırsına daha çok uyardı ve sahneye çıkabilmek için neler yapabileceğine çok güzel bir örnek olurdu bence. duru'nun vurulması falan beklediğimiz şeylerdi. hiç heyecanlandırmadı. ayrıca sadık murat kolhan'ın sonunun dexter'ı anımsatması* sinirlerimi bozdu*. yine de benim için bu dizideki en karizmatik karakter sadık. bu değişmeyecek.
  • /
  • 2