çıplaklıktan utanmak

bana askerlik anımı hatırlatan başlık. sabah sporunda koşu yapılacak hava sıcak. bölük çavuşu tüm bölüğe tişörtü çıkartın koşu yalnızca eşofmanla yapılacak dedi. bütün bölük tişörtünü çıkarttı ama ben utancımdan çıkaramadım. çavuş başta olmak üzere bütün bölüğün tişörtümü çıkartmam için bana nasıl bir baskı yaptığını, neden çıkartmak istemediğimi sorduklarında yüzümün nasıl kızardığını anlatamam. en sonunda baskılara boyun eğerek yaşamımda ilk defa, hemde bir kalabalık önünde kıyafetimi çıkartmak zorunda kalmıştım.
nedense ayaklarımı ve ellerimi gösterirken de utanıyorum. kendim o organlara cinsel organ olarak baktığım için midir nedir?
bulunduğunuz ülkeye göre ahlak anlayışı değişir. afrika kabilelerinde çıplaklık tabu değil.
üniversite sebebiyle yurtta kaldığım için benim de yaşadığım bir problem. herkes rahatça* soyunup giyinirken ben yapamıyorum. zamanla alışacağımı düşünüyorum fakat çok garip bir şey. *
türk milletinin genelinde vardır. kişisel düşünmeyin. böyle eğitildik, görgümüz bu yönde. gerçi zamanla aşılabilen bir şey. size kalmış kısacası.
başlığı açan arkadaşla aynı evrelerden geçmişim resmen. şu an çok az bi utanma duygum kaldı. hatta slip mayo giyip havuza bile gittim. normalde imkansızdı. şu an duşta çırılçıplak olabiliyorum. gerçi herkes öyle burda sanırım o yüzden.