lahmacun

böyle iğrenç yağlı kıymayla yapılan,altında da hamur bulunan,inanılmaz sağlıksız,lezzetsiz yiyecek...
dünyanın en zengini de olsan canın çeker arkadaş bu lahmacunu. böyle sarıcan bol soğanlı yeşillikli. löp löp atıcan 4 lokmada

çatal bıçakla yiyen görmüştüm bi kere vileda sopasıyla kaynayasım geldi adama. lahmacun lan bu elle yenir adamı hasta etmeyin.
nefis bir şey. antep te ve urfa da büyük, adana da ise daha küçük olur. antep te bol sarımsak kullanılır. tarsus ta ise bardak altı kadardır. nefistir, candır. temel içeriği kıyma, soğan, domates, maydanoz, salça ve baharattır. içine maydanoz konur üstüne limon sıkılır. bayılarak yenir.
dünyadaki en güzel yiyeceklerden birisidir. söylemesi ayıp, anne tarafından tarsuslu olduğum için; bizim sofralarda bazen küçük bardak ağzı kadar olanı bulunur. benim gibi ayıcanlarda 46 tane yiyebilir bi oturuşta.

antepteki biraz gevrek olabiliyor, pek sevmedim.

yeşillik ve limonla beraber yenilebilir.

içine isot koyan urfalı, ayıcan olmayan bir "ayı" gördüm.
patates kızartmasından sonra en iyi yiyecekler top 10umda 2.sıradadır . mersin de yaşamama rağmen tarsus unkini ilk defa geçtiğimiz ay yedim ve onu da çok beğendim . ayran , şalgam turşusu , yeşillik ve limon yanında olmazsa olmazıdır.
peymacun modeli de var. her türlü gideri var. yanında da ayran. afiyet olsun.
gece gece canım çeken yiyecektir.
günümüzde artık kıymayla yapılanını bulmanın güç olduğu lezzetli yiyecek. acılısı candır. bir de içinde azıcık da olsa kıyma olsa tadından yenmez.
özlediğim bir türk yiyeceği. offfffff
mersin ve tarsus tarzına bayıldığım yemek türü. antep usulü sebzelisini de severim.
eti güzel kıyılmış ve bol konulmuş, hamuru ince ve gevrek pişmiş, baharatı eksik olmamış ve hazırlayıp pişirenler temiz-hijyenik ise, dünyadaki en lezzetli ve besleyici yiyecekler arasında sıralamaya girebilir. daimi yoldaşları ayran ve şalgamdır...
her şeyi sevmeyenle olur ( belki britney ve beyonce sevmeyenle de olmayabilir) ama lahmacun sevmeyenle olmaz. asla.

yukarıdan bize inen, adeta tanrı'nın bir lütfu... hele de ince ve çıtır çıtır, eti de bir o kadar lezzetliyse. genelde değeri pek bilinmeyen, geçiştirilen tatlarımızdan olduğu için pek üzüldüğümdür.
pizza kadar lezzetlidir. tanıtılamamıştır.
dünyanın en lezzetli yiyeceğidir. yanında buz gibi bir ayran ve yeşillikle enfes gider. canım da çekti şu an.
ne kadar tok olursam olayım midemin bir köşesinde acılı lahmacuna her zaman yer vardır.

ehe
3 haftadır neredeyse her öğle araları derslerden fırsat buldukça ekipçe gidip yediğiz enfes çıtır incecik kıymalı malzemeli türk pizzası.
fuaye ye yeni açılan hacıoğlu bu işi ustalıkla yapar.
oyy canım çekti