couchsurfing

üyeleriyle iletişime geçip kendinize gecelik kalacak yer bulmanızı sağlayan site. henüz birisine misafir olmadım ve sadece bir kez ingiliz bir ikiliyi misafir ettim, bir çok kişiye de farklı şekillerde yardım ettim. çok büyük beklentileri olmuyor ve kesinlikle değişik ve güzel bir deneyim. her yerde olduğu gibi burada da karı kız düşüreyim mantığında kişiler var yorumlardan, referanslardan yola çıkarsanız sorun yaşamazsınız. gözü karartıp avrupaya gitseniz konaklama parası vermeden bütün avrupayı dolaşabilirsiniz diye düşünüyorum. kullanıcı sayısı ise gerçekten azımsanacak gibi değil.
kısaltılmışı ''cs'', türkçesi kanepe sörfü olan, couchsurfing.

ana temasi; farklı ülkelerden arkadaşlıklar kurularak ''couchsurfer'' ların birbirlerini kendi evlerinde ağırlaması.
sosyalleşmek adına güzel bir adım olabilir, ama tabiki biraz dikkatli olunması gerek.yıllar geçtikçe kullanıcı sayısı artmış. tüm dünya kullanıyor neredeyse. gayet hoş ve faydalı bir uygulama.

https://www.couchsurfing.com/
otel ve hostellere alternatif, sosyalleşmeyi seven insanlar için nimet bir uygulamadır. çok güzel, zaman zaman hayat kurtaran bir olaydır. ancak tek kötü yanı yanında kaldığınız coucha karşı bir sorumluluğunuzun olması. yani sadece yatmaya adamın evine gideyim ben otel gibi kullanayım olmuyor. bu sebepten kaldığınız kişiyle de vakit geçirmeniz gerek. zamanınız kısıtlı ise çok kullanışlı olmayabiliyor.
tinder’a dönüşme ihtimali olan uygulama*