cumhuriyet bayramı

her yıl 29 ekim de kutladığımız ulusal bayramımız. türkiye cumhuriyeti nin kuruluş yıldönümü. bu yıl deprem sebebiyle kutlanmaması, bir çok törenin iptal edilmesi tehlikenin ne kadar yakın olduğunu göstermektedir.

2011 de atamıza ve cumhuriyetimize yaptığımız hainliğimizdir.
her ne kadar "devlet" gibi kutsal bir kuruma gölge düşürmüş bir hükümetin pençeleri altında yaşıyorsak da...bu günler de geçecek...
tüm engellemelere rağmen 29 ekim cumhuriyet bayramımız kutlu olsun...

bu başlığı farketmemiştim,çok özür...
geçen yılki entrymi okuyunca taşlar bir bir yerine oturuyor. cumhuriyetimizin 89. yılını yine coşkuyla kutlayacağız, bunu hiç bir güç engelleyemeyecek, engelemek isteyenler sürekli karşılarında türk gençliğini ve türk milletini bulacak. hepimizin cumhuriyet bayramı kutlu olsun.
işte bayram budur. cumhuriyet bayramın tam kendisidir, cumhuriyetin ilanı ise türkiyenin doğumudur.
tüm ailemin birbirine telefon açarak kutlamaktan vazgeçmediği bayramlardan biri. asıl kutlanacak bayram budur dedirten türden.
91. yıldönümünü kutlarken, hala bireysel hakları kabullenemeyen, ceberrut devlet anlayışından kurtulamayan ve dincilik dışında bir ürün çıkartamayan bu topluma bir şakadır.
çünkü, bizzat mimarının itiraf ettiği gibi, cumhuriyet, fikri hür, vicdanı hür ve irfanı hür nesiller ister!
herşeye rağmen, temellerinin oyulmuş olmasına rağmen, hala birçok şeyimizi borçlu olduğumuz bir rejimdir cumhuriyet!
emeği geçen tüm atalarımızın ruhlarına ve değerini bilen sağlarımıza selam olsun! kutlu olsun!
(daha demokratik, daha kardeşçe ve insanca modelini isteyenlere sözüm, "önce buna sahip çıkmayı bilin, sonra modelini yükseltin"dir!!)
cumhuriyetsizlik, yarınsızlıktır...
"efendiler yarın cumhuriyet'i ilan edeceğiz - 28.10.1923 - gazi mustafa kemal"

kutlu olsun.
bugünün cumhuriyet bayramı olduğunu biliyor muydunuz?

özellikle bekledim bu saate kadar birileri yazacak mı diye * ama tescilli hırsız rte'nin götünün ayısözlük'te daha çok prim yaptığını gördüğümde bana montesquieu'nun ''her toplum, layık olduğu şekilde yönetilir'' sözünü hatırlatan başlık.

kutlu olsun.
bence cumhurıyet bayram tek duze törenlerle geciştirilmemeli bir gune has bi sekılde dayatılmamalı abd de oldgu gıbı kurtulus gunu gıbı festıval havasında ve bir haftaya yayılcak seklınde karnaval gıbı kutlanmalıdır bugun akm de yapılan torende paletlı tanklar ve top gecısı yapılmamıs bu bıle bu durumda bir artı bazı alıskanlıklardan vazgecmelıyız yarım saatlık bır saatlık torenler için çocuklara şiir ezeberletmek içi geçmiş uygulamalar bu zihniyetin değişmesi lazım
en büyük bayramımız kutlu olsun. ümit ederim ki cumhuriyetimiz 100. yaşına eriştiğinde; gözü dönmüş muhteris müslüman kardeşler temelli siyasetçilerden, onların fanatik hayranlarından, sorsan kuruluş tarihini bilemeyecek kadar cahil osmanlı hayranlarından, hapsolunduğu yerden cumhuriyet sayesinde çıkıp da nankörlük eden karafatmalardan, dün taptığına bugün terörist diyebilen yandaş çarkçılardan arınmış olur. 1 kasım bunun için en büyük fırsattır. atamıza ve inkılap şehitlerine şükranlarımı sunuyor, iyi bayramlar diliyorum.
ela kiraz gibi kadınların ve demokrasinin yüz karası olan yaratıkların, "yas günü" olarak tanımlayabilme vicdansızlığını sergileyebildiği çok özel ve güzel gün.
türkiye cumhuriyeti'nin 93. kuruluş yıldönümü kutlu olsun. izindeyiz!

https://twitter.com/ayisozluk/status/792294841535328256
cumhuriyet bayramımız kutlu olsun.
bugüne kadar verilmiş en güzel ilan; cumhuriyetin ilanı.. (samsung reklamı )
eskisi kadar coşkulu kutlanmıyor olsa da kutlu olsun!