deccal

insanların inançlarını kötüye kullanarak sapkınlıklara yol açacağı inanılan ve mesihden önce gelecek olan sahte mesihtir. yabancılar buna antichrist der. tam bir şerefsiz tavırları olacak ama bunu ustaca yapacağı için kimse anlayamayacaktır. kendini peygamber olarak tanıtacaktır, söylenenlere göre alnında bir yazı olacak ve bu yazıyı sadece müslümanlar görecektir. ölümü de isanın elinden olacaktır. ne zaman geleceği merak konusudur.
illuminati beklediği melektir. orta doğu 'da çıkacağı söyleniyor.
bush seçildiğinde tamam bu deccal demiş, sonrasında hayal kırıklığına uğramıştım.. sonra ne sarkozy ler, ne merkeller gördü bu bünye, şerbetlendi.. romney seçilse bile artık sikimde diil... dünya yansa bir tutam otum yanmaz gayri. işimdeyim gücümdeyim...
bir rivayete göre deccal'ın televizyon olduğu söylenir. tek gözlü, ölmüş olanları yaşıyormuş gibi gösteren, karşısında saatlerce ibadet eder gibi oturtan. töbe rabbime.
*
friedrich nietzsche'nin kitabıdır ki bu kitabında sağlam şekilde hristiyanlığa giydirmiştir , tabi tek hristiyan olanla , onlara ihtiyaç duyulmasının ve aranan olmalarının önüne geçmek için temelsiz ve keyfi şekilde pederlik ve klise olgusunu kıymetlileştirenlerle karıştırmadan , ona göre budizm hristiyanlıktan daha üst bir inançtır nedeniyse gerçekçi bir din ve çözüm getiriş , olaylara yaklaşım şekliyle
şu aralar vizyonda bulunan türk yapımı filmdir. arkadaşlarla canımız sıkıldığı için girelim dedik. girmez olaydık! verilen emeği bile takdir edemiyor insan.

--- spoiler ---

ben ki gerçekten türk korku filmlerinden korkmasam da severim. hasan karacadağ gibi bu işe ömrünü adayan insanlara saygım sonsuz.

ama bu nedir arkadaşım? siz çekerken hiç mi düşünmediniz ulan biz ne çekiyoruz diye!

bahse girerim oyuncular bile anlamamıştır replikleri falan.

sadece başroldaki kızın * oyunculuğu güzeldi biraz. filmde başka hiçbir artı göremiyorum.

yapmayın efendim, böyle film çekecekseniz yapmayın. yemin ederim, hiçbir filmde parama yazık demedim ama bunda diyorum. parayı ona vereceğime gider sınav için kitap falan alırdım.

--- spoiler ---

dipnot : rüzgarın perdeyi sallamasıyla korkutma devri 1800'lerde falan kalmadı mı yahu?!