ecstasy

party drug olarak da bilinen uyarıcı madde.
uçurduğu gibi etkisinden sonra indirip yere çalan madde..
bitmek tükenmek bilmeyen bir enerji kaynağı sanılsa da yalandır.beyni kandırarak enerji patlaması yaşatır.saatlerce seks yapabilir yada dans edebilirsiniz.enerji içeceğiyle birlikte alınması etkisini ve tehlikesini arttırır.boş mideyle patlaması* kısa sürer.kafası geçtikten sonra şehrin yarısı sanki size tecavüz etmiş gibi yorgun hissedersiniz.
pek de bağımlılık yapmayan başka bir gariban uyuşturandır. zira pazarda 10 liradan 90 liraya modelleri bulunur lakin en çok varoşlarda ve 10-30 lira civarında satılanlarına ilgi vardır.

e tabi, kokaine parası yeten bu dandik hapı naapsın?

peki bu dandik hap kullanana naapsın? deli gibi enerji verir, lakin kredi kartı gibi, olmayan enerjiyi verip sonra dımdızlak ortada burakır. iyi dans eder sevişir okşaşırsın gevşersin mevşersin. gevşersin de bu kadarla kalmaz.

deli gibi de-hidrasyona ve çarpıntıya yol açar. sık kullanımı depresyona sürükler xanaxa geçersin.

neden depresyona yol açar, öncelikle sana sağlayacağın tüm mutluluk hormonu malzemeni son amino asitine kadar harcattığı için deponun dolmasını beklediğin 8-10 saatlik depresyonlar olur kullandıktan sonra.

sık kullanımda ise ki haftada 1 kullanım sık kullanımdır, beynin ayarını bozar, beyin mutluluğu algılamamaya başlar. üstelik artık ecstasy de işe yaramaz. hep utsuz ve sıkkın olursun.

depresyon dışında bir de beyin amcıklamasına neden olur. zira sık kullanımı kalıcı ve ciddi hafıza ve öğrenme becerisi yitirimiyle sonuçlanır. memento gibi olursunuz valla ama daha salağı.

kendisi bir de böbrek yetmezliği, sıcak çarpması ve kalp krizine de yol açıyormuş sık sık.

en büyük problem şu ki, ucuz olsun, bağımlılık yapsın diye pek çok ek madde katılmaktadır artık ekse ve bu maddelerin bağımlılık yapma dışındaki etkiler bilinememektedir doğal olarak.

bir de anlamadığım bir şey, neden fakirler çok meraklı uyuşturucuya? hani zenginlik kötüydü* filmlerde dizilerde hep onlar mutsuz, problemliydi?

enerji patlamasından sonra yapılan mallıklar da cabasıdır.
kimyasal adı kısaca mdma
(3,4 metilendioksimetamfetamin), halk dilinde ecstasy olarak geçen bu ilaç uyarıcı metamfetamin ve halüsinojen meskaline kimyasal olarak benzer sentetik, psikoaktif bir ilaç. hem uyarıcı hem de psychedelic gibi davranan, enerji verici bir etki yaratan, zaman ve algıdaki bozulmalar, dokunsal deneyimlerden daha fazla zevk almamızı sağlayan yasadışı bir ilaçtır.

etkisi;
beyindeki kimyasal serotoninin bulunduğu nöronları diğer nöronlarla iletişime geçirmek.

kullanım sonrası yan etkileri;
yorgunluk
iştah kaybı
depresif hisler
odaklanmada zorluk
ritalinden biliyorum bunu azaltilmis etkisi
yeni sözlük yazarı. aramıza hoş geldin.

(bkz:askk)
hap var, cigara var, ex var, roj var, toz var, taş var hepsi var yani.