elektronik sigara

sigaraya benzeyen ancak sigara olmayan, nikotin içeren bir dumana sahip, nargilelerdeki gibi çeşitli aromalarda çeşitleri bulunabilen yeni icat. bugün siparişini verdim, 2 haftada sigaraya verdiğim parayı çıkartıyor zaten. çevremde kullan 4 kişi var ve hepsi sigarayı aramadıklarını söylüyorlar. piyasada bir çok marka ve değişik fiyatlarda bulmak mümkün.

üç örnek site;

http://www.elektroniksigara.com/

http://www.elektroniksigarasepeti.net/

http://www.esigaramarket.com/
eğer sigara içimi açısından değişik arayışlar içerisine girilmişse denenmesi gereken, aslında gerekmese de denenebilir olan* ürün. tütün ve ek katkı maddeleri olmadığı için katran vb zararlı maddeler barındırmaz. ancak amaç sigarayı bırakmak ise, size zamandan kaybettirecek olan aparat. çünkü başka bir mekanizmaya sahip bile olsa sigara işlevi gören bir cismin varlığı ile günlük alışkanlılarınızdan vazgeçemeyecek ve sigarayı bırakamayacaksınız **
2 haftadır hunharca içtiğim alet sigaraya elimi sürmedim yanlız benden tavsiye
elma veya kavun yada karışık meyveli likit alın wiston parlement malbora likitleri bi işe yaramaz
içinde nikotin barındıran ve "zararsız" diye tanıtılan bir ürün. sigarayı bıraktırıyor ama sonra buna bağımlılık yapıyor. * ayrıca zararsız dendiği için de içmeyen bir kısım insan özenebiliyor bu tür şeylere. zaten bütün sorunlar özenmekle başlıyor. ayrıca, çıkardığı duman ve içeriğindeki nikotin hem içene, hem de etraftaki insanlara zarar vermektedir. zaten bir kaç yıl önce yasaklanmıştır ve sağlık bakanlığı ne bir araştırma ne de bir uyarı yapmıştır. ama ekonomik açıdan uygun olduğu söyleniyor.
hollanda'da istenirse içine esrarda koyulabilen modeli çıkmıştır.
bir süre kullandıktan sonra kenara attığım zımbırtı. öyle bir hevesle almıştım ama baktım ki olmuyor. gırtlağımda ağrı yapıyor ve tatmin etmiyordu. * denemek isteyen varsa verebilirim.
içerisine konulan yağın kokusuna bayıldığım ancak beni nikotin konusunda tatmin etmeyen cisimdir.
nikotin tamam da o sigara keyfini vermediği için terkettiğim mutluluk çubuğu.
sigaraya değil de nargileye alternatif olarak kullanma amacına girdiğim olay. şöyle gerektiğinde fokur fokur 3-4 fırt nargile çekmek istiyorum efinim.
asla normal sigara tadını vermeyen icat.
1.5 yıldır keyifle içtiğim şeydir. gırtlakta yanma hissini oluştıran etkiler şunlardır. içindeki pg (mono propilen glikol) oranı yüksek olabilir. bu oran %20 olmalı. pg alerjiniz varsa, bunu boğaz ve kulakta kaşıntı, ve nefes darlığı, ile hissedersiniz. vegetable glycerin %100 (bitkisel gliserin) kullanmalısınız ben dışarıdaki likitlerin nasıl yapıldığına güvenmediğim için gliserinini evde alıp aromaları kendim karıştırıp demlemesini de kendim yapıyorum. dışarıdan likit almamaya çalışın 4 şişe likit parasıyla 1 litre 3 mg nikotinli likit yapabilirsiniz.
hayatımda belki de ilk kez bir elektronik alet konusunda aşırı derecede cahil olduğumu yüzüme bir tokat gibi vuran alet. kahve ve alkol yanında tükettiğim double click lucky strike dışında sigara hakkında en ufak bir bilgim olmaması yüzündendir diye düşünüyorum bu cehaletimi. erkek arkadaşıma sigarayı bırakması için bir adet edinmek istediğim fakat aynı marka için internet ve el altından satılan dükkanlardaki fiyat uçurumu nedeniyle sokakta gördüğüm insanların eline yapışıp nereden aldınız diye sormama çok az kaldi. ankara'da nereden temin edebileceğim konusunda yardımcı olabilecek birileri varsa çok memnun olurum.
zamanında kullanıp sigara hissiyatını yada ihtiyacını karşılamadığı için bıraktığım hala kenarda duran alet. olmuyor ya bastırmıyor o hissiyatı
ilk elektronik sigara deneyimimden sonra tekrar tütüne geri dönmüş ve yıllarca da devam etmiştim. ta ki 2 ay önce üniversiteden arkadaşımla bir araya gelene kadar. baktım elinde minik usb bellek benzeri bir şey var. o da benim gibi çok erken yaşlarda sigaraya başlamış ve yıllardır içen bir tiryaki. onun da geçmişinde başarısız elektronik sigara deneyimleri oldu.

velhasıl cihaz diğer elektronik sigaralardan farklı. markası justfog minifit. içinde kullanılan likitte farklı. salt nikotin tuzu kullanılıyor ve 30 ml, 15 ml minik şişelerde satılıyor. içlerindeki nikotin oranı da isteğinize göre değişiyor, 25 mg, 35 mg, 50 mg, 75 mg şeklinde seçenekleri var. 2 aydır kullanıyorum ve elimde sigara olmadan yaşayamayan ben artık elime bile almıyorum, sigaranın o kötü konusunda nefret eder oldum. sabah ağzımda o tiksinç sigara tadı yok. kapalı ortamlarda evimde çok rahat içebiliyorum ve ne odada koku oluşuyor ne de benimle beraber yaşayanlar şikayet ediyorlar. şiddetle tavsiye ederim.
yurt dışındaki arkadaşlarımdan duyduğum kadarıyla yurt dışında sigara alternatifi olarak doktorların önerdiği esigara. türkiye’de satın almak için çaba harcanıyor.