en nefret edilen ev işleri

ütü yapmak en başta, günlerden pazar ütülenmesi gereken gömlek ve pantolonlar varsa.*
perde takmak : allah'ım o nasıl bir işkencedir. boyum uzun diye neden ben yapmak zorundayım.
eğer göt kadar bir eviniz varsa etrafı toparlamak. oradan alıyorsun oraya koyuyorsun. yok orada olmadı şuraya.en sonunda atacağım diyorum ama çöplere dahi kıyamıyorum ki anasını satayım!
bulaşık yıkamak, özellikle alkolün kokusunun sindiklerini, birde yağlı yemeklerin tencerelerini
ben severım ev işlerini..hiç şikayetçi olmuyorum.
ütü bide yemek yaparken birinin gelip otlanması
bulaşık yıkamak... bazen sırf bulaşık çıkmasın diye yemek yiyesim gelmiyor yemin ederim.
mermer mutfak tezgahın üzerinde nasıl oluştuğuna neyin sebep olduğunu keşfedemediği ve hemen cif markası vesaire kremsi beyaz temizlik malzemesine sarılıp dakikalarca sürtüp sonuc alamamaktır diyeceksiniz ki o karartı limondandır yanlış tahmin limonu denediğimde leke oluşmadı özetle kurtulamadığım tezgah lekesi mücadelesi
kokan bulaşıklar ile haşır neşir olmak , ütüler , makine boşaltmak .. işin aslı sevilen bir ev işi yoktur ..
bulaşık yıkamak sevmiyorum allahtan bulaşık makinam var
duvarları silmek. allahım o nasıl bir işkencedir. sabunlu bez ile duvarı sil, merdiven in, durulama bezini al, merdiven çık, sil, in, kurulama bezini al, çık, sil, in, sabunlama bezini sudan geçir, sık, çık, sil, dört duvarda tekrarla.
her gün seks sonrası çarşafları makineye atıp yenisini sermek. *
perde asmak. tam bir işkence.
ütü yapmak zirvededir benim için. hele ki iç çamaşırlarımdan çoraplarıma kadar bütün giysilerimi ve nevresimden el bezine kadar bütün ev gereçlerini ütülediğimden cinnetin eşiğine geliyorum. ikinci sırada da banyoda fayans aralarında oluşan kireç ve şampuan lekelerini ciflemek var. ifrit oluyorum resmen.
neyse ki evde çalışan yardımcılarımız var dedirten ev işleridir.
ilk sırada ütü yapmak,işin kötüsü çok sık yapılması gereken bir iş.en azından hergün veya iki,üç günde bir gömlek değiştiriyorsanız.
perde asmak
camları,özellikle erişilmesi zor kısımları silmek.
banyo temizliği.
bir seyleri toplamak, yatagımı bile toplamamak icin kendimi güncelledim artık sadece yattıgım yer bozuluyor yatagın diger tarafları dokunulmamıs gibi duruyor
ütü!! o kadar nefret ediyorum ki anlatamam. sırf bu yüzden biraz önce arkadaşımı aradım bana gel bir şeyler yer, otururuz dedim. o da kabul etti ama zavallım bilmiyor ki bir elimde ütü bir elimde gömleklerle karşılayacağım onu. oturmak bahane ütü yapan arkadaş şahane yehhuuu *
hayatımda tek parça kıyafet ütülememiş, bir bardak dahi yıkamamış bir birey olarak bence en zoru yatak toplamak. başka bir şey yapmıyorum ama bence bu cidden zor.
  • /
  • 2