eşcinsellerin evlat edinmesi doğru mudur

linki tıklayıp bakınca ilk yorum dikkat çekiyor. devamını okumaya bünyem izin vermedi.

soruya gelince; yurtdışında eşcinsel çiftler evlat edinebiliyorlar evet. türkiyede ise bu evlilik resmi olmadığı için, bekar bireylerin evlat edinmesi mümkündür. yaş olarak yanlış hatırlıyor olabilirim 35 yaşını doldurmuş ve çocuğa maddi anlamda birşeyler bırakabiliyor olmak önemli kriterdir.
şu aptal soruyu soranlar modern family izleyip susabilirler.
six feet under gibi muhteşem, kusursuz, şahane, öteler ötesinden gelen dizide de işlenmiş bir konudur.
önemli olan o çocukların kötü şartlarda da olsa, geçimsiz bir ailede şiddet de görse, sokağa da terk edilse, aile içinde tecavüze de uğrasa tanrı heteroseksüelleri lanetleyene dek zorunlu anne baba rolleri içinde büyümesidir. ama sikicilerin ya da gizli eşcinsellerin evlat edinmesi toplum gözünde daha uygundur. eşcinselliğini bastır/gizle/belli etme çocuğu kap.
gayette güzel bir evlat yetiştirebilirler.lakin nerde yetiştirecekleri çok önemli.üçüncü sınıf sikik bir ortadoğu ülkesinde asla olmaz o iş.ebeveynlerinin hayatı tehlikesi varken zavallı sabilere neler yaparlar allah bilir.
sorumluluk gerektiren bu işi yapacaklar lütfen medeni memleketlere göç etsin.bura da heteroseksül insanlar bile çocuklarını doğru düzgün yetiştiremiyorlar.aptal eğitim sistemi,ahlakçı toplum derken zayi olup gidiyor minnacık sabiler.
yani bunun cinsel eğilimle alakalı olduğunu sanmıyorum. ne eşcinseller var ki ana-baba vasfını fizyolojik olarak ana-baba olmuş insanlardan çok daha iyi yerine getirebilirler. şahsım adına ben bir heteroseksüel olsam da çocuk istemezdim. zira kendimden çok vakit ayıracağım, ömür boyu kendimi ikinci plana atmama sebep olacak, maddi-manevi istekleri hiç bitmeyecek bir minik varlığa katlanamazdım. anne babamın bana yaptığını ben bir çocuğa yapamazdım. hayatımın her noktasında sorumluluklarını bilen ve prensipleri ile yaşayan biri olmama rağmen bu ağırlığı taşımak istemezdim. bir çocuk dünyaya getirmek yahut evlat edinmek bu dünyada hafife alınıyor bence. ha ben bu sorumluluğa razıyım diyen çiftler -heteroseksüel/homoseksüel fark etmez- yerine getirebilir. doğrudur, caizdir.
evlat edinme bir insan tarafından yapılıyor değil mi? başka sorum yok hakim bey.
haklı biçimde ifade edildiği gibi, evlat edinecek çiftlerin cinsel tercihine göre değil, bireysel yeterlikleri ile ailevi koşullarına göre verilmesi gereken bir karardır.
alternatifi, yetiştirme yurtlarında sevgisiz ve ailesiz büyümek zorunda kalan çocukların trajedisidir.