eski başbakanlıkta karafatmalar dolaşıyordu ak sarayı'ı yaptık

rte'nin ak saray'ın yapılma gerekçesi olarak sunduğu açıklama.

"madem böcekler bastı ilaçla hasta mısın ak saray'ı yapıyorsun" dedim kendi kendime. uzun süre uydurma gerekçe aranmış ve ortaya bu uyduruk yalan çıkmış. kurmaylar bu sefer iyi çalışmamış dersine. yani ciddi anlamda saçma olma sınırını aşıp akıl sağlığı kısmına sirayet eden açıklamalar bunlar.

(bkz: atayım yalanı sikeyim inananı)
dinleme cihazlarını kastetmiş olabileceği bahane.
şimdi o karafatmalar oldu mu sana akfatma.
şimdi bu, pireye kızıp yorganı yakmaya benziyor desek, yanlış olur mu?
böyle bir gerekçeye, şöyle sorular yöneltme hakkımız doğar:

- ilaçlama teknolojilerinden haberiniz yok muydu?
- eski binayı yıkıp yenisini yapmayı hiç düşünemediniz mi?
- madem bir saray şart oldu, niye koruma altındaki ve mahkeme kararıyla inşaat izni reddedilen bir mevkide kurulması için ısrarcı olarak mahkemeye saygı ahlakına ve yaklaşık 90 yıllık emekle yeşertilmiş bir vahaya sıçıldı?
- madem orası dışında başka bir yer yoktu, neden daha mütevazı ve ülkenin gelirlerine uygun bir bütçeyle yapılmadı?
- madem haklı bir büyüklükte ve makul bir masrafta oldu diyorsunuz, neden meclise ve sayıştaya hala yapılan harcamalarla ilgili hesap verilmiyor? o paralar babanızdan miras mı kaldı????????
yaptıkları matematiksel hesaplamalarla ki bunları çok iyi yapıyorlar yeni saray yaptırmanın daha ucuz olacağını düşünmüşler, elbette nedir ki yani 1 milyar tl lütfen ya, yaşasın beyinler, böcekler ve böcekli beyinler
ülkenin bir tarafında insanlar ölürken rtenin hiç vicdan azabı çekmeden yaptığı açıklama. bir insan ancak bu kadar kötü olabilirdi.