esnek çalışma saatleri

genelde hizmet sektöründe eleman arayan firmaların, ilanlarında yer alan kısımdır. halbuki türkçe meali çok açıktır ... <br> <br>(bkz: sikmek için adam arıyoruz)
sen sabah 8:30 da şirkette ol da, artık ben sana ne zaman acıyıp çıkabilirsin dersem o zaman çıkarsın demenin kısa yolu.
iş görüşmelerinin klasik aldatmaca yemlemesidir bu, "esnek çalışma saatlerine uyarmısınız?" bu soruyla karşılaştığınız iş görüşmesini acil çıkış noktasından terk etmeniz şiddetle tavsiye edilir, bunun iş verende ki açılımı " kardeş sen buraya sabah mesai saatini dakika geçirmeden geleceksin ve ben sana çık diyene kadar köpek gibi çalışacaksın ve canım isterse sana fazla mesai ücreti ödüyeceğim" dir.
en pozitif olanına benim sahip olduğum uygulama. 9.30'da başlayan mesai'ye 10.30'a kadar katılım göstermek mümkün ve gayet doğal. akşam işin yoksa 6.30 yerine 5'te falan çıkabilirsin mesela. bir tek kampanya döneminde takriben 12'lere kadar çalışırsın. ona da mal değilsen ses çıkarmaz, ofis partisi gözüyle bakarsın. * şimdi ben bu patronu nasıl canım ciğerim bellemeyeyim. *