esra ceyhan

ülkenin en yapmacık ve algılaması en yavaş olan sunucularından birisidir.
üstelik bizim okuldan mezun! istanbul üniversitesi iletişim fakültesinden, iyi mi? türk televizyon tarihinin unutulmazları arasına giren programların 3te 2si bu hatunun programında meydana gelmiştir (bkz: uçan adam sabri) kendisi envai çeşit sürüngen karşısında adeta bir catwoman veya superwoman gücünde lakin bir civciv (evet evet bildiğin tavuk civcivi) görünce ayy ayyyyyy nidalarıyla koltuk tepelerine çıkacak kadar korkan tv kişisi. yıllarca reyting listelerinden inmeyen programı son sezonda hiç izlenmediği için yayından kaldırılmış, bu durum kendisine kapak olmuştur. ağlamalı inlemeli kadın programlarının öncülerindendir.

bir diyalog örneği: esra ceyhan, yeni şarkıcı adayını övüyor: albümünü çok beğendim, evde, arabada, her yerde hep onu dinliyorum. konuk: albümüm haftaya çıkıyor! esra ceyhan (meşhur gözlerini belertme bakışıyla iptal!) ...
simdilerde daha muhafazakar giyinmeden ve trt'ye gecmeden once kombinezonumsu aptal bir elbise ve turevleri ile program yapan, konuk bulamadiginda safiye soyman ve fadili habire konuk diye onumuze getiren, gudubet ayse tuteri korumus kollamis ve yuvadan ugurlamis sivama usul fondotenli sunucudur. 90'li yillarin unutulmazlari arasindadir. benzer bir donusum geciren bir diger sunucu ebru gedizdir. son alinan duyumlara gore o da artik kanal 7 de program yapacaktir.