cihangir sauna

hakkında sadece 2 entry girildiğine şaşırdığım mekan. son istanbul ziyaretimde çok sevdiğim bacım keremce ile ziyaret ettiğim mekan. bir kere adı sauna olan bir mekanın sauna kısmı 20 m2'yi geçmiyor zaten amacın saunada değil başka şekilde terlemek olduğunu fark ediyorsunuz. bakış açınızı oldukça değiştirebilecek bir dark rooma sahip mekanı mutlaka gözlemlemek gerekiyor diye düşünüyorum.
sanat güneşi olarak da bilinen medarı iftiharımız zeki müren'in zamanıda demirbaş müşteri olduğu rivayet edilen ve yıllar içerisinde dökülen mekan... müşteriye saygı, müşteri memnuniyeti sıfır köhne ve de pis bir yer.
kabinlerde hamam böceği görmek şaşırtıcı değildir. bu sebeple kabinin ışığını çıkarken söndürmemek gerekir. zira hamam böcekleri aydınlıkta gezinmeyi sevmezler. gitmeyi düşünen varsa kesinlikle kendi terliğini götürsün; mantar kapmak uzak bir olasılık değil!
merak ettiğim ama bir türlü gidemediğim sauna. müdavimi olduğunu bildiğim ismi lazım değil bir yazar arkadaşın bizlerle tecrübelerini, deneyimlerini paylaşmasını ve bizleri bilgilendirmesini kendisinden rica ederim.
hem sözlük şenlenir hem biz.
arkadaşımla beraber gittiğim ve sauna çıkışı kazara kapısını açtığım dark room u karşısında şok olduğum mekan.


tamam arada bi hamam keyfi yapıp hem beden hem göz banyosu eylediğim doğrudur; hatta istanbul'un birçok hamamına gitmişliğim de vardır. amma ve lakin ben bu kadar açıktan iş pişirilen bir yer görmedim. ve açıkçası b ukadar aşikar ve ayaklar altında olması da beni rahatsız etmiştir.
içinde dolaşırken 50 yaş üstü şişman amcaların seni ellemeye çalışıp bir de bundan neden mutlu olmadığını anlayamadıkları için sen siktir çekince garip garip baktıkları mekan.
hayatımda ilk gerçek anal seksimi yaşadığım yer ayrıca. ve ilk aşık olduğum yer.
sosyal medyada hakkında türlü olumsuz şey okuduğum için yakın zamana kadar gitmekte tereddüt ettiğim ama geçtiğimiz hafta-çoğu zaman olduğu gibi-bulunduğu sokaktan geçerken içeriye giren iki tipi görünce “yaa bunlar gidiyorsa ben de giderim” diyerek pek de düşünmeden içeriye daldığım mekan. okuduklarımın zıttına ne yakınılacak bir pislik ne rahatsız edici müşteri grubu ne de kaba çalışanlarla karşılaştım. bayılınacak ya da övgüden yere göğe koyulamayacak bir mekan değil belki ama hijyen kaygısı duymadan,kimse tarafından rahatsız edilmeden iki saat geçirdim,gayet de keyif aldım. önyargım sebebiyle gitmediğim yılların açığını kapatmak için daha sık ziyaret etmek planlarım dahilinde.
herkesin seve seve gittiği sonra da ıyyy pislik yuvası diye kötülediği mekan. ya gitme ya da kotuleme.
ilk sauna ve dark room deneyimini gerçekleştirdiğim mekan oldu. girer girmez size "oda mı isterseniz yoksa dolap mı" ve "buranın nasıl bir yer olduğunu biliyormusunuz" sorularını yöneltiyorlar. eşyalarınızı koymak için dolap isterseniz giriş ücreti ile birlikte 35 tl. eğer oda isterseniz giriş ücreti ile birlikte 45 tl.
sauna odası çok küçük ve zaten kimse de olmuyor içerisinde. dark room'da 6,7 tane masaj yatağı tarzı yataklar mevcut. mekandan ayrılırken mutlu olarak ayrılmadım. sanırım bu açıktan seks yapılan bi ortam olmasından dolayı. hoşuma giden tek şey japon birisinin bana koltukta oturken sarılmasıydı.
dün ilk defa gittiğim mekan, gitmeden önce hayalimdeki kişilerle tanışabileceğimi düşünürken genelde orta yaş üzeri abilerle ve amcalarla karşılaştım. özel bir oda aldım. sauna da 5 dk. kaldım içerdekiler hoşuma gitmeyince çıktım. dark room da kimin eli kimin cebinde belli dğil ama hoşuma gitti açıkcası.ortada bekleyen ve gezinen tipler çok ama ben kendime göre birini bulamadım:( çıkarken birdaha gelmem buraya dedim kendime,ama bugün tekrar gitme isteği uyandı bende,o yüzden tekrar gidicem mutlaka.
uyuşturucu operasyonu sonrası kapanan mekan.
son durumunu merak ettiğim saunadır.
istanbula gittiğimde büyük bir heyecanla gittiğim aklımda türlü türlü fanteziler yarattığım vasat mekan.gelenler için olgun demek isterim ama dedem yaşında adamlar.dark room belki beklenileni verir dedim.lakin şansıma aşırı kilolu rahat obez hastası diyebileceğim kamyoncu dayının birkaç kişiyle özel dakikalarına şahit oldum.sedye tarzı yataktan kalktığında oraya bi şişe çamaşır suyu dökmek lazımdı.üzülerek ayrıldım.
bildiğim, duyduğum kadarıyla van'da bile var.
gençken gittiğim ama artık elimi ayağımı çektiğim yer.
şimdi işim daha önemli tabii. şükürler olsun.