evin içinde sigara içirtmeyen anne modeli

kendisi içmediği için kokusundan rahatsız olmasını geçtim, aman kokusu perdelere sinecek yok efendim koltuklarımı yakacaksın şeklinde itiraz eden annedir. iki haftadır evde yalnız olmamdan mütevellit, evin her bir köşesinde özgürce sigaramı içtiğim için, gelince kokuyu alıp ağzıma sıçacak annedir ayrıcana.
sigara dumanından rahatsız olan sevgiliyle sigara için sevgili arasında yaşananlardan sonra taraflardan birinin sarıldığı söz dizinidir.
aynı zamanda ayakkabıları içeride çıkarmaya da izin vermeyen anne modelidir. böyle annelerin evleri her zaman temiz ve düzenlidir. steril olma takıntıları vardır. sanırsın evde açık kalp ameliyatı yapılacak. sigara kokusu, toz, etrafa saçılmış eşyalar en büyük düşmanlarıdır. buna tepki olarak kendi evime çıkar çıkmaz evin her yerinde sigara içtim- hala içiyorum- evi on günde bir temizledim, eşyaları oraya buraya saçtım. iyi geldi ama epey rahatladım!
ondan bende de var. ama yine de kıyıda köşede , o evde yokken , uyurken içiyorum.
hiç sigara içirtmeyen anne modelinden yeğdir. en azından sadece ev sınırlarında karışır.
haklı annedir. siz muhtemelen evde çok zaman geçirmeyeceksiniz, geçirsenizde sizin çiğeriniz folloş olmuş, çok geç. ama anneniz eve yayılan kokudan ziyade evin perdesine, koltuklarına, duvarlarına sinen sigara dumanı vasıtasıyla pasif içici olarak zarar görecek, evde bir de çocuk varsa aman ha, dışarda için gelin. duyarlı olalım bu konuda. *
evin balkonunda dahi içermemekte haklı annedir.