facebook'un popülerliğini yitiriyor olması

son 3 - 4 aydır bariz bir şekilde gözlemlediğim durumdur. insanlar artık sıkıldılar, her heyecanın bir sonu oluyor, facebook ilgi çekici yeni bir şeyler bulmazsa bu ilgi daha da azalacak gibi görünüyor.

http://www.haber5.com/facebook-populerli...
birde her sayfaya kocaman kocaman reklamlar koydular, duvarların tam ortasında bile var. kesinlikle hoş görünmüyor.
paylaşımları ve like adetlerini gözlemlediğimde doğru olabilecek önermedir. eskisi kadar sık giriş yapmıyorum bende.
oyun dalında birbiri ardına yaptığı anlaşmalar ile kendini kurtarmaya çalıştığı gözlemleniyor. herkesin herkese davet teklifi gönderebildiği, oyun istekleri ile insanın çok canını sıkan bir sosyal paylaşım sitesi olmaya başladı.
bir dönem duraksamış olsa da hiç bir zaman popülerliğini yitirmeyeceğini düşünüyorum.
sohbet kısmında da ciddi sorunları var mesajlar geç gidiyor bazen gitmiyor bile.kendi kendinin sonunu getirecek gibi.
facebook artık 2. planda benim için öncelik ayisozluk.com kardeşş...
yaz aylarından itibaren sacmalamaya baslayan uygulama... ha bir de sülale girince işin içine hiç sarmıyor.
çan eğrisine,doyum noktasına ulaştığından olabilir.yakın gelecekte gerileme ve çöküş dönemine girebilir.
bu kadar buyuk bir ticari basari bu kadar cabuk sonmez kanaatindeyim.
doğru olabilir efendim. zira atalarının hep modası geçmiştir. facebookun nden geçmesin?
örnek olarak (bkz: hi5)
twitter'ın çılgınca popülerleşmesinin hazin sonucudur. 3-5 sene içinde dobrovski olması muhtemel...
sadece mesajlaşmak için girdiğimi varsayarsak ve artık önemini, gerekliliğini kaybettiği için girilmiyor. twitter'da artık hepsi hatta twitterda yazdıklarını facebook'da paylaşıyorlar, sırf onlarla dolu facebook nerdeyse. twitter'dan sonra ne akımı başlar bilemiyorum doğrusu.
bugün instagram'da facebook reklamları gördüm. facebook'a üye ol, arkadaşlarınla sosyalleş falan gibisinden bir şeydi. doğru tespit olmuş, insanlar artık instagramda daha çok zaman geçiriyorlar.
facebook çöplüğe döndü.bitmek bilmeyen öneri şeklindeki reklamlar , tıkladığınız şeylerin sürekli karşınıza çıkması, ne yaptığınızın her an takip ediliyor olduğu hissi, akıllı telefonların yaygınlaşması ile fecebook oyun uygulamalarının pabucunun dama atılması, yaşanan güvenlik skandalları ve buna tepki olarak elon musk'ın bizzat vurduğu son darbeyle saygınlığını iyice kaybetti.artık gerekliliği değil de ne kadar gereksiz olduğu tartışılır oldu.
başlık 7 yıl önce açılmış. ama hala facebook var. şu aralar ben de hiç kullanmasam da uzun yıllar daha varlığına devam edecektir.
halalar dayılar derken insanların 1 saat aynı ortamda bulunduğu insanları facebook'tan eklemeye başlamasıyla beraber ne amaçla kullanıldığı bile belirsiz bir hal aldı, sonuç kaçınılmaz. zaten başkalarını da ilgilendirebilecek paylaşımlardan ziyade selfie albümü haline gelmesiyle de son derece sıkıcı bir medya...sonra bir de aynı fotoğrafların sadece arkadaşlar tarafından görülebilen instagram profilinde de paylaşılıp aynı arkadaşlar tarafından like'lanması beklenmesi de insanlarımızın artık ne derece boş beleş olduğunu kanıtlar gibi...