gangnam style

psy adlı güney koreli bir şarkıcının söylediği gaz parça ama bu şarkının bir klibi ve dansı var ki akıllara zarar. lmfao çıktığında ne olduysa bir benzeri daha oldu diyebilirim ki dans aynı tarzda, koyver gitsin şeklinde. 9gag gibi bir çok sitede de sürekli olarak bahsi dönünce youtube üzerinde 119 milyon kere izlenmesi de kaçınılmaz oluyor.

apaçi dansını sona erdiren saltanat .
hyuna ile olan düeti tadından yenmez.
geçen gece ellen show'da izlediğim koreli bir amcanın dans stili. britney ile birlikte dansları ayrı bir güzeldi be..
bu kadar çok abartılmasını anlamıyorum bu şarkının, çok da iyi değil.aslında olay klibinde bitiyor, şarkıyı satan salakça bir dans. zaten oldum olası uzakdoğu şarkılarından hazetmem, pöfff!
parça görgüsüzlüğü ya da daha doğrusu emo tarzını anlatıyor. gangnam denilen yer güney kore'de seulde refahı ve giyimi kuşamıyla çok çok farklı olanların bulunduğu nişantaşı, beyoğlu gibi bir yermiş. şarkımız da bize bunu anlatmaktaymış. bunların dışında 256 milyon beğeni toplamak öyle yenir yutulur şey değildir. her ne kadar abuk subuk bir şey olsa da akılda kalıcılığı ile turnayı gözünden vurmuştur. kore macarenası olması an meselesi.
sağlam bir k-pop şarkısıdır. psy için de kore'nin lady gagası muhabbetleri dönmektedir. dansı ve hareketleri gayet eğlencelidir. zaten k-popta bir kere öne çıkan yolunu alır ve gider.

(bkz: big bang) * *
(bkz: snsd)
(bkz: super junior) *
şu şekilde coşturucu bir şarkıdır da aynı zamanda ;

ilk başlarda itici gelse de, kendini sevdiren bir hareketliliği var. bir fenomen olma yolunda emin adımlarla ilerliyor gibi.
serdar ortaç'ın kore versiyonu şeklinde söylentiler var.
şaka maka ama adama helal daha önce oldu mu bilmiyorum ama ki olsa bile çok çok azdır , billboard hot 100'de 2 numaraya kadar yükselmiş. ingilizler bile son 10 yıldır doğru dürüst ancak ilk 10'a girebilmişken elin korelisi korece şarkıyla 2 numarayı görmüş. youtube 'da da en çok like alan şarkı konumunda an itibariyle.
an itibariyle beyaz show da türkçe versiyonu yayınlanmaktadır.

(bkz: yamyam style)
(bkz: atilla taş)
kimse götünü yırtmasın, şarkıyı savunmasın, bu şarkı için yok öyle yok böyle diye. bu şarkının türkiye'de abartılmasının tek sebebi klibi ve dansıdır arkadaş. yoksa anlamadığın bir şarkının türkçe versiyonu için bu kadar negatif eleştiri yapmanın bir alemi yok, anlamı hiç yok. ha korece anlamamışın (ki anlasan da saçma gelecek) ha atilla taş saçmalamış aynı şey. riyakarlığın daniskası bu kadar olur.
yamyam style çok tutunca tangam style da çıktı. en son rastladığım ise mangal style oldu.

giderek artıyorlar efendim durduramıyoruz.

bir de şu var:
28 ağustos 2012 den beri youtube 100 de 1 numaradan inmeyen şarkı.
dinlemekten zevk aldığım popomu bir dakika yerinde durdurtmayan ritme sahip bir şarkı. ki koreli kadınları severim, klibindekine de artı bayıldığımı belirtmek isterim.
azmedip felsefesini benimseyip dansını öğrendim
klibinde hyuna gibi afet bir hatunu bulunduran psy şarkısıdır.

edit: kareografideki hatunlar da güzelmiş. *
bu yıl frankfurt'ta dağıtılan 2012 mtv avrupa müzik ödülleri kapsamında, "yılın en iyi videosu" ödülünü almıştır.
10 hafta boyunca youtube 100'de 1 numarada kalmış olup dün itibariyle yerini justin bieber'e bırakmıştır.

edith: listelere bakarken sitede anlık karışıklık olmuş olmalı. tekrar 1 numara gözüküyor.
  • /
  • 3