görevinden ihraç edilen eşcinsel hakim

cinsel tercihi sebebiyle görevinden ihraç edilen hakimin ihraç kararı kaldırılmış. bir cep telefonu mesajıyla bu duruma düşen hakimin göverinden olması ülke adaletinin bile nasıl işlediğinin göstergesi. düzelir mi? belki düşük bir ihtimalle.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/19260953.asp
hakemlerden sonra sıra hakimlerde, sıra her meslek grubuna gelecek birgün ileri demokraside.
homofobinin ülkemizde her alanda görüldüğünün portresidir. "adam eşcinselse eşcinsel. ne yaptı bu güne kadar. futbolculara mı asıldı?" sorusunu sormaya iten durumdur aynı zamanda.
bir erkeğin kadına tecavüzü bile erkekliğinin bir uzantısı olarak normal kabul edilirken, yok efendim tam birleşme gerçekleşmedi diye tecavüz yarım kaldı indiriminden faydalanırken, çocukların din çatısı altında istismarına dinde de geçerliliği var diye arka çıkılırken, bir hakimin kendi cinsine göz ucuyla bakması elbette kıyametleri kopartır. heteroseksüel olsaydı hoş bir magazin haberinin başkahramanı olabilecek hakim.
beni iyice ümitsizliğe gark eden olay.dünya da eşcinsellik kabul görmüşken bizde homofobiklik aldı başını gitti.eşcinselleri iyice toplumdan soyutladılar ve paranoyaklığa sürüklüyorlar.şimdi binlerce eşcinsel devlet memuru tedirgin korkak ve umutsuz.