gossip girl

sabredip acayip baydığı zamanlarda bile izleyen sadık izleyicilerine son 5 bölümüyle ziyafet çeken dizidir. son bölümü 1 gün boyunca , bir önceki bölümü ise 2 ve yer yer 3 gün boyunca dünya çapında ve çeşitli ülkelerde twitterda tt olan tagler çıkarmıştır.
chuck bass hiç tipim olmamasına rağmen acayip arzuladığım bi karakterdir. çocuk çok şekil.
gossip girl here, your one and only source inti the scandalaous lives of manhattans elite, diye başlayan dizi. dan-blair ilişkisi ile değişik temaya adım atan yıllardır severek izlediğim dizidir, blair karakterini oynayan (bkz: leighton meester) hanım kızımız da dünya tatlısıdır.
"konuşulmuyorsan hiç kimsesin!"
(bkz: motha chucker)
(bkz: chuck basstard)
(bkz: blair bitch)

whoever said that ''money doesn't buy happines'' didn't know where to shop.

güzel diziydi ama sıktı biraz. eylül veya ekimde başlayacak sezonu lütfen son sezonu olsun ve aklımda kötü bir yer etmesin.
6. sezonu son sezonu olacak dizidir. karakterleri biribirleri arasında 8. defa döndürüp konuyu bitirmişlerdir. 11 bölümden oluşacak son sezonda konuyu toparlayıp kapanışı yapılacak olan dizi.
carter baizen karakteri asla ve kat'a tipm olmamasına rağmen s'i atla kovalarken giymiş olduğu kılıktanmıdır nedir....
tülaaaaaaaay, seni çok seviyom aşgııııııım. nolur evine geri dön
oha oha oha nidalarıyla izlediğim son bölümde gossip girl'ün kim olduğu ve tüm motivleri açıklanmış, ayrıca 5 sene sonrasından eşsiz sahneler gösterilmiştir.

spoiler

dan humphery
sondan bir önceki bölümde yeminlen hissetmiştim -bir planım var baba. dediğinde . iyiydi güzeldi bitti *
dizi newyork'un en önemli olgularından biri haline gelmiştir. öyle ki newyorkta yılın bir günü resmi olarak gossip girl olarak ilan edilmiştir. gossip girl isminde gezi turları düzenlenmektedir. obama bile bir konuşmasında gossip girlden bahsetmiştir. beklentilerin çok çok üzerinde biryapımla altı yıl boyunca eleştiri ve senarist grevlerine rağmen ayakta kalmış ve bir çok alanda televizyon tarihinin en iyi dizileri arasında yer almıştır.

blair waldorf'un düğünü televizyon tarihinin en görkemli düğünü olarak lanse edilmiştir.

son bölümünde ağlasam mı gülsem mi bilemediğim, dizi bitti diye kahrımdan ölürken bu kadar güzel ve anlamlı bittiği için de ağzımın 45 dakika boyunca açık kaldığı bir bölümle veda etti. 6 sene sonra bitince kolumu bacağımı kaybetmiş gibi hissettim.
dizide yer alan blair ve serena'nın da birlikte olmayacakları birisi olacak mı diye merakla beklediğim, zaman buldukça izlediğim dizilerden biri.
uzun zaman izlemeyi kestikten sonra...tekrar da izlemeye başladıgım da...aa bunlar sevgili mi olmuş...diyip tekrardan neden izlemediğimi anladığım bir dizi.
başlığı okuduğum anda olduğu gibi ne zaman gossip girlle ilgili herhangi birşey duysam, okusam aklıma hemen bizim ayı camiasının çoğunluğunun içinde bulunduğu derin kazan geliyor. ağrıda osursan edirnedeki anında duyuyor. iletişim ağının dibi mi bu çözemedim gitti
izlenebilir ergen dizisidir
artık eşleştirecek çift bulamayan senaristler, sıra nate ve chuck'ın çiftleşmesine gelmeden diziyi bitirmeyi uygun görmüş olmalılar.
the o.c.'nin bitmesinden sonra çıkmasına rağmen daha büyük bir kitleye kavuşan,dünya çağında fenomene dönüşen, yine josh schwartz'ın gençlik dizisi konusunda en iyi olduğunu kanıtlayan efsanevi yapım.

tam da lise yıllarıma denk gelmesi ve yabancı dizi bağımlılığı sebebiyle çok ayrı severim, hele ki bize blair waldorf gibi bir üstadı kazandırdığı için her zaman minnetkar kalacağımdır. kesinlikle bu kusursuz bitch tavrımı kendisinden kazandım, hala da ara sıra açıp izler pekiştiririm.

6 yıl içerisinde bence en güzel anı, yıllardır mottom :sürekli izleyince sıkan dizilerden. tabiki her dizi öyledir ama gossip girl'de bu saptama diğerlerine oranla daha belirgin.

ara ara izliyorum bende diziyi. aklıma estikçe açıyorum. öyle ki yaklaşık 1 senedir izlememe rağmen daha yeni 4.sezona geçtim.

kötü bir dizi mi? alanında en iyisi olabilir. alanı dediğim ; sır, entrika, kimin eli kimin cebinde belli değil. sürekli new york'u göstermesi bile benim için yeter zaten.

onun dışında bazen çok saçmalayabiliyorlar. izlerken '' yuh amk, iyice abarttınız sizde! '' diyebiliyorsunuz. işte o andan sonra ufak bir ara vermek gerekiyor.

tabikide favorim blair. o oynarken ki duruluğu, herkese çataçat cevap vermesine bayılıyorum. zaten bence diziyi bu kadar uzun süre yaşatan blair ve chuck ikilisiydi.

chuck gerçekten hiç ama hiç tipim değildir! lakin o konuşurken çıkan ses... o taraftan bu tarafa sürükler.

kısacası sır, gizem, entrika sevenler için 10 numara 5 yıldız bir dizi.