güzel ve çirkin

görsel olabildiği gibi hissi bir değerlendirmedir aynı zamanda. güzel: hoşunuza giden kendinizi iyi hissetmenizi sağlayan hallerdir, çirkin: hoşunuza gitmeyen kendinizi rahatsız hissettiğiniz hallerdir. toplumun değer yargılarına göre değişir.
yazarın notu: güzel ve çirkin yoktur. sadece oluş vardır. onun biçimi, hali, güzel ve çirkin tanımlamasının çok ötesinde evrensel kanunların eseridir. bu mucizeye saygısı olan bu kısır tanımlamalardan uzak durur. var oluş bilinçli birisi için nutkun tutulduğu andır .nerdek kaldı güzel dedin, nerde kaldı çirkin dedin.
1980 yıllarda trt2 de saat 23:00 da yayınlanan bir dizinin adıdır. güzel bir bayan ve yer altında saklanmak zorunda kalan ve aynı zamanda kahraman olan aslan yüzlü bir adamın hikayesini anlatırdı. *
disney'in animasyonu. şimdi de yine disney tarafından filme uyarlanıyor. filmde bir de eşcinsel karakter yer alacakmış. karakteri de josh gad oynayacak. rusya hemen kültür bakanlığı vasıtasyla filmi incelemek için harekete geçmiş. "çocuk masalı kisvesi altında sunduklarını sessizce izleyemez: günahkâr ve sapkın cinsel ilişkilerin bariz, yüzsüz, ahlâksız propagandası" şeklinde açıklama yapılmış.


http://asdilgbti.ayisozluk.com/2017/03/1...