hayata dair gülümseten detaylar

tesadüflerdir. hiç beklemediğiniz bir anda karşınıza çıkan biri, başınıza gelen bir olaydır. bazen bir taksi şöförü, bazen yağmurdan kaçan biri, bazen de hiç beklemediğiniz bir yerde güzel bir konser dinleyebilmek.
aslında gülümseyebilecek bir ruh haline sahip olduğunuzda hemen hemen her şey.
yaz ayları geçtikten sonra montun cebinde bulunan nakit
işten yorgun argın dönmüşsündür. anahtarı kilide sokup kapıyı açarsın. kapının sesiyle uykudan uyanmış, yumuş yumuş gözlerini tam açamayan, gerinen bi kedi karşılar seni. sen ayakkabıları çıkrarıken, montunu çıkarırken, elindeki bırakırken ezilme pahasına ayaklarının etrafında dolanır mırrlayarak. dizine bacağına doğru hamle yapar, kucağa gelmek ister. hayata dair gülümseten, sıçmışım stresine dedirten şeydir kedi. stres emici piçler ya.
camel soft paketinin bittiğini sanırken paketin içinden çıkan unutulmuş sigara. net.
sabah uyandığımda hazırlanmış güzel bir kahvaltı
salonda misafirlerle otururken tualetten gelen osuruk sesi
geri dönmek isteyen, pişman eski sevgili kişisi.
sokak köpeklerinin gündüz vakti karşıdan karşıya geçerken size eşlik etmesi
sokak köpeklerinin aşırı oyuncu olması ve kendini sevdirmesi
sokak köpekleri
sokak köpeklerine gülen bebek arabasındaki bebek
siz komik suratlar yapınca adeta gülmekten yarılan bebek arabasındaki bebek

bebeklerin ve sokak köpeklerinin sarhoş yetişkinlerden pek farklı olmaması

(bkz: bu konuda çok doluymuşum)

azda olsa benimle yatan bir kitlenin hâlâ var olması.
"ya ben fargo'nun kaçıncı bölümünde kalmıştım şimdi işin yoksa uğraş dur bulmakla" diye düşünürken dizimag'in diziyi kaldığın yerden devam ettirme özelliği ile kendimi 2x03'de bulmam.
koltuğun üstünde yatan kedinin senin eve girdiğini görünce, sırt üstü yatıp, bir o yana bir bu yana dönüp şımarıklıklar yaparken koltuktan düşmesi. işte o an yaşadığıma hiç bu kadar sevinmemiştim *
tüm aile üyeleri ile yenilen yemek, uzun bir zaman bu masa kurulamamış ise herkeste yaşadığı sevinçten ötürü yüze yansıyan bir tebessüm olur. kedimiz de yanımızda bu arada, o da soyağacında baklava dilimi şekliyle gösterilen bir aile üyesi.
kişi spotify'da müzik dinler.premium hakkı olmadığı için müzikleri kendi geçemez.tam diğer parçaya geçerkenki gerilim dolu anlar güzel bi parçanın çıkmasıyla son bulur.işte o an hayata gülümsenen andır.
soğuk havalarda ağızdan çıkan duman.