her şeyi bırakıp istanbul'a gitmek

küçük bir şehirdeyim ve herkes muhafazakar.çok sıkılıyorum. birden cesaretimi toplasam ve istanbul'a gitsem diyiyorum. bir sokak kenarındaki gay barda eğlensem diyorum ama bir türlü cesaret edemiyorum.ne yapmalıyım.
gelme git git. biz küçük kasabalara kaçma hayali kuruyoz. millet hala istanbul hayali kuruyor. nasıl bir dünya bu anlamak mümkün değil.
istanbul’a gelme git git diyenler sizi zorla oraya bağlıyorlar mı ? o nasıl istanbul a yerleşmek istiyorsa sen de malını mülkünü topla yerleş işte kırsala ev fiyatları ucuz kira ucuz oh mis . neyi bekliyorsun orda yer aç şekerim geleceklere .
ben de istanbul da yerleşmek istiyorum ama tavsiyem şu istanbul’un her yeri bence istanbul değil . istanbul’un nimetlerinden faydalanmak istiyorsan birazcık paran olacak cebinde . araştırdığım kadarıyla 1000 tl ye de kira var 5000 tl ye de 200 bin e de satılık ev var milyon dolarla ölçülen evlerde var vs . ben istanbul un bazı bölgelerinin daha beter olduğunu düşündüğüm için araştırma yapıyorum . mesleğimi de yapabileceğim bir yer , rahat oturabileceğim bir semt sana da tavsiyem araştır derim önce . kötü örnek çok olduğu gibi iyi örneklerde bir o kadar fazla . ( konunun uzmanı değilim ama uzmanı olanlar yazsa güzel olabilir )
küçük şehirlerde bir tane bile aktivite yok ! boktan tiyatrocular para kazanma derdiyle turne yapıyor , adam akıllı kültürel bir etkinlik yok olayın cinsel boyutuna gelmek dahi istemiyorum . kendi hayatımdan en basit orneklere devam edecek olursam kullandığım hormon ilacımı ben kadıköy’de bulunan bir eczaneden karşılıyorum gibi . küçük hayatlara özenen insanlar taşının ordan yer açın, yerleştiğimizde trafikle falan uğraşmayalım olur mu ?
ha amacın eğlenceyse de ne yapcan istanbul da ayda yılda bir git eğlen oh mis çekme o derdi ders . istanbul bir londra paris newyork tan daha mükemmel bir yere gelir gelmesine de ah neyse düşünce suçu işlemeyim normal bir zeka demek istediğimi anladı !
olm siz hiç espriden anlamıyonuz haa amma ciddisiniz sanki ben gelme deyince vazgeçecek adam. hayret bişey. bir de çemkiriyo. terbiyesiz.
ımkanim olsa giderim yeminle
gelin tabi canım. cidden herkes gelmiş kaldırmış da siz gelince mi kaldırmayacak bu şehir. her şeyin merkezi burası. az daha sıkışır arkaya ilerler size de yer açarız elbet.
gelmeyin sakın, gelin diyene de bakmayın size kötülük edecektir. hatta;
istanbul’a gelip her şeyin unutulduğu ve daha hiçbir şeyi yaşamadığının hissine varılma duygu durumunu yanında getirir.
(bkz: köyden indim şehre)
(bkz: gürbüz şehirde)
millet ufak ufak istanbul'dan kaçmaya başlamışken, her şeyi bırakıp istanbul'a gitmek için ya çok büyük sebepleri olmalı insanın ya da aklını kaybetmiş olması gerekli... ben şehrin ismini duyunca irkiliyorum, siz gitmeyi, yerleşmeyi nasıl göze alabiliyorsunuz yahu?
istanbul sigara gibi. bir şey olmaz der başlarsın sonra bırakmak ister bırakamazsın. sana keyif verir bir yandan zor gelir. düşünür durursun iyi mi yaptım kötü mü yaptım diye. dertsiz başına dert tabi mevcut durumuna göre değişkendir.
kesinlikle istanbul da yaşarken birçok sey daha farklı yaşanıyor.üzüldüğünde de sevindiğinde yalnız değilsin çünkü o kadar çok insan var ki birçok şeyi unutturuyor hatırlatıyor sana.
(bkz:yorekok) sağolsun. bana istanbul'a gelmemem için 5 neden verdi. seviyorum urfa'yı.