hindistan

hayatın anlamını aramak, nirvanaya ulaşmak gibi kıytırık bahanelerin arkasına saklanılarak, aslında marjinalmiş gibi gözükmek, oradaki fakirliği görüp türkiye de yaşadığına şükretmek, "hiç bi bok yapamasam feyslik üç beş foto çektiririm" deyip kenara üç beş kuruş atan herkesin bi gidip gördüğü ülkedir.

son bir yılda beş arkadaşımın ziyaret ettiği bu ülkenin, gidip görenlerin iç dünyasına uzun süre devam eden kronik bir bağırsak enfeksiyonundan başka katkısını gözlemlemedim.
hindistan denince akla gelen en önemli şeylerden biri de bollywood (hindistan sineması). izlenesidir,keyiflidir.
back ,3 idiots güzeldi.
görüp görebileceğiniz en pis memleket. bu kadarı da olmaz dedirten manzaralara şahit olmanız mümkündür. ganj nehri kutsal sayılır ve asla kirleneceği kabul edilmez. milyonlarca insanın katı atığından tutun, dini nedenlerle nehre atılan cesetlere kadar her türlü bok püsür vardır nehirde. ve hindular ibadet ederken bu nehirde yüzer, içer, ve yıkanırlar. sırf bu yüzden her sene milyonlar salgın hastalıklarla boğuşur. ülkeye girmeden önce envai çeşit aşı olmanız salık verilir.

(bkz: evlerden ırak)
son zamanlarda artan tecavüz ve cinsel saldırı suçlarına karşı, saldırı sonucunda ölüm olması halinde idama kadar varabilen ağır cezalar getirmiş olan ülke.
muson iklim alanında bulunan bir ülke.

eski bir medeniyete sahiptir. ancak son 60 yılda bağımsız yaşamış ve siyasi otoritesini kurmuştur.
amir khan ın muhteşem filmleri;üç idiot,yerdeki yıldızlar hindistan sinemasının muhteşemleri bi de milyoner i unutmamak lazım. aklıma bir de o yılanı oynatan adamı yılanın ısırmasını hep isterim ama ısırmaz. orda yılan dans edermiş gibi görünür zannedersiniz ki müziğin ritmiyle. oysa yılan sese değil o aletin hareketine tepkiler verir.
hindistan denince aklıma direk holi festivali geliyor. tüm ülke bir kaç günlüğüne mart ayında boya savaşına giriyor ayy çok heyecanli!! http://www.google.com.tr/search?client=s...
birgün kesinlikle gitmek istediğim ülke,sevgilim olsa liste uzun, yalnız yolculukları sevmem de..
aamir khandan dolayı gitmeyi istediğim ama salgın hastalık, tropikal şeyler vs... bir de üst komşularım* pek bir dur yapma kosla sıvı kullan halindeler ve durdum yapmıyorum. zaten aamir khan bir tane bile hintçe roman okumadığını söylemişti. (bkz:#119889) ha kucak açıp beni mi bekliyorlar, hayır ama isteseler de ben gitmem.

(bkz: at recep arkan boş)
en son yaşanacak yer oda başka ülke kalmazsa
son bir aydır hindistan kıyılarına sıkışıp kaldığımdan, sıkıntıdan arkadaşlarıma hediye diye aldığım kınalardan bi dövme yapmadığım kaba etim kaldı, o derece bi sıkışıp kalınan, limanlarından kurtulunamıyan ülke.
oyun kağıtlarının yuvarlak olduğu ülkedir.
hep olumsuz yönleriyle anıldığı için, "kadim ve yüksek hint uygarlığı"ndan özür dilenmesini gerektirecek bir başlık olmuş.
oysa, unutulmamalıdır ki, günümüze ilişkin bilimsel, dinsel, sanatsal ve felsefi birçok kavramın ve düşüncenin kökeni, yüksek hint ve pers uygarlıklarındadır.
hindistan, günümüzdeki bazı dinlerin anasıdır.
hindistan, yüzlerce farklı dilin anasıdır.
hindistan, doğal kaynakları ve baharatları kadar, sahip olduğu kültürel birikimi ve paha biçilmez felsefi mirasıyla beyaz ve anglo-sakson britanyalıyı cezbetmiştir.
hindistan, doğu'nun incisidir!
hindistan cevizi geliyo aklima sadece. yoksa cok tiksinc bi ülke olduğunu düşünüyorum da.
ülkedeki kız çocukları ya doğduktan sonra öldürülüyor ya da kötü şartlarda yaşamaya mahkum edilerek ölüme terk ediliyor. hindistan hükümet yetkilileri ülkede 20 milyondan fazla kız çocuğunun istenmediğini, her yıl yaklaşık 2 milyon kız çocuğunun ülkede öldüğü veya öldürüldüğünü söylemişler!

https://asdi-lgbti.com/2018/02/18/hindis...

(bkz:hindistan'da her yıl 2 milyon kız çocuğunun ölüme terk edilmesi)
yaşanılası yerleri olduğu gibi yaşanması zor yerleri de içinde bulunduran ülke.aşırı zengini de var aşırı fakiri de. ( buna benzer bir ülke bana bir yerden tanıdık geliyor ) izlediğim filmler sonrası sempati duymaya başladığım ve gel zaman git zaman araştırıp iyice sevdalısı olduğum ülke.kültürel zenginlikleri , renkli insanları , eğlenceli danslarıyla insanın içini ısıtan bir yer.ayrıca bütün dinleri araştırmaya müsait bir yer.ve düşünsenize yağmur yağsın diye iki kurbağayı birbiri ile evlendiriyorlar , bundan daha eğlenceli bir düğün olamaz. iki insanın düğününe gitmektense kurbağa düğününe katılmayı tercih ederim :d kadife çiçeğini de boyuma takarım...holi fest gördüğüm an da o renkli tozlar ile lgbt bireyleri aklıma geliyor direk ^^ insanın içindeki kötü enerjileri pozitif enerjiye çevirecek tüm etkinliklere sahipler belki akla yatkın değil belki komik belki saçma sapan gelebilir ama bizlerde de aynısı batıl inanç olarak yer alıyor.
  • /
  • 2