hülya avşar

yeni filmi için soyunarak poz vermiş ama yemezler hülya.

ilk gençlik yıllarındaki hali nefes kesen hatun. sev ya da sevme fark etmez ancak gençliğinde inanılmaz güzel bir kadın var. günümüzde ise avantajı tenis ve yüzmenin de katkıları ile 56 yaşında olmasına rağmen 40 yaşındaki pek çok kadından daha iyi fiziğini korumasıdır. sezar'ın hakkı sezar'a, kadın bilardo sopası fiziğine sahip beren saat'le karşılıklı oynadığı onlarca sahnede o denli cılız bir kadının yanında şişman gözükmemeyi başarmıştır.

özellikle 90'lı yılların ikinci yarısında suat suna ve sezen aksu destekli bazı şarkıları dillere dolanmıştır. 2002 yılından itibaren müzikte kayda değer bir proje (rafet el romanla olan ortalama düeti saymazsak) ortaya koyamamıştır.

fatmagül'ün suçu ne?, berlin in berlin, alamancının karısı, karanfilli naciye gibi güzel filmlerde iyi oynamıştır.

acun'un peşinde ise aslında mevcut kredisini de bitirmiştir.

fazla ego sahibi, fazla da şımarıktır. hatta yer yer dangalaktır. yine de iticilikte ebru gündeş'le yarışamaz.

son dönemde yaptığı en doğru iş 2015-2016 sezonunda muhteşem yüzyıl kösem dizisinde safiye sultan'ı oynamasıdır. bu role hem yakışmış hem iyi oynamıştır.
türkiye'nin en kalitesiz kadını olabilir.

güzelliği ve fiziğiyle kazandığı paraların rahatlığıyla yaşarken,kadının zaten değer görmediğ türkiye gibi bir ülkede, hangi şartlarda yaşadığını dahi bilmediği kadınların yeri hakkında çöp değerinde yorumlarını bir çok kez dile getirmiştir. ayrıca erkeklerin eşlerini aldatmasına müsade edilmesi gerektiği gibi saçma sapan bir konuşmasını hatırlıyorum.

bunları söyleyebilecek kişinin kendisine saygısı ne kadar vardır bilmiyorum açıkçası ama benim görüşümde yok denecek kadar azdır.

senin kendine saygın kalmamışken kim sana niye saygı göstersin?
senin kendine saygın kalmamışken bütün kadınlar hakkında olması gerekiyor dediğin düşüncelerini kim ne yapsın?
hayattaki en büyük hatası yaşarken otobiyografik bir film yapmak olan oyuncu, şarkıcı, tenis oyuncusu, juri ve bilimum ünvan sahibi kadın. hiç mi kel ölür sırma saçlı olur diye bir şey duymamıştır acep?
güzellik kraliçesi seçildiği zamanı hatırladığım kişi. o zamanlar kuzenimin arkadaşıydı, bize de gelmişti birkaç kez. çok gerek var mıydı evlendiğini gizlemeye, bilemedim şimdi. belki de o birincilik patlamasaydı bugün bu başlık açılmamış olurdu.
kendisiyle empati kuran bi kadınla karşılaştım. "düşnsene türkiyenin en güzel kadınısın ve yaşlanma, gündemden düşme tehlikesiyle karşılaşıyorsun. tabii ki hülyanın yaptıklarını yaparsın," dedi. türkiyenin en güzel kadını olduğu kısmı tartışmalı ama kendisi hülyayla empati kurarken marilyn monroedan da örnek verdi. "40ına yaklaşıp da bir balon gibi söneceğini öngörüyorsa intihar eder ya da şanslıdır ve 40ını aşar, ama 40ından sonra azmanın yanı sıra maymuna döner," diye de ekledi. *
(bkz:medya maymunu)

1998'de cem özer teşhisi koymuştur.
  • /
  • 3