ilişkinin bittiği an

gögüs ağrısıdır...
artık onunla ilgili hiçbirşeyin seni heyecanlandırmamasıdır. resimleri, mesajları, hatta sesi bile yabancılaşmıştır.
acıdır...
can yakar...
ve biraz daha büyüdüğünüz andır.
bu şarkının anlattığıdır:
ilişkinin bittiği an birliktelik yaşanan şahısla "ilişki" denen sözlü kontratın karşılıklı ya da tek taraflı olarak feshedilmesidir. ilişki maddelerinden herhangi birine uyulmaması ilişkinin fiilen bittiği anlamına da gelir. ancak tam olarak sona erdirilmesi söz, mesaj, mektup, yüzyüze konuşma ya da bir iletişim mekanizmasına bağlı olmamak kaydıyla gerçekleşir. ilişkinin bittiği an aşkın sevginin ve tutkunun bittiği an ile çoğu zaman karıştırılır velakin ilişki ilişmekten gelir. ilişiğinizi kestiğiniz an ilişkinin bittiği andır. ilişki bitince sevgi bitmez. sevginin bittiği an da ilişki sona ermeyebilir.
taraflardan birinin gönlünün başkasına kaydığı andır. ya da direkt başkasına kaydığı an da diyebiliriz.
gözümün içine baka baka yalan söylediği andır.
"ilişkimiz bitti" söylemi duyulmadan kanaat getirilmemesi gereken sonlanma hali. bunun yanında zımnen bitiş sekilleri de mevcuttur, ya da en azından bitişe yönelik düşüncelerin tetikleyicisi olur. şöyle ki:

1. onlayn olup yazmamak, yanıt vermemek yahut önemli bir soruyu siklemeyip kayıtsız kalmak.

2. bir ilişkide baştan anlaşılan bir mevzuya riayet etmemek. örneğin yalnız dolaşmama sözü veren tarafın kafasına göre dışarı çıkması; o bar senin bu bar benim dolaşması.

3. kendisinden haber alınamayan sevgili. ulaşma imkanı mevcutken irtibatı kesen; telefona çıkmayan ansızın buhar olup uçan tipler.

4. sevgilisi yanındayken başkasına asılmak. zımnen bitiş durumunun en vurucu örneğidir.

mesaj atarsınız da cevap gelmez ararsınız açan olmaz ya.bir gün olur bir hafta olur bir ay sonra bir yıl.zamanla hayatın böyle olduğunu anlayıp hiç kimseye güvenmemeyi öğrenirsiniz.