iş yerini itici yapan detaylar

götlerinin yalanmasını çok seven müdürler ve onların göt yalayıcıları.
kahve makinesinin bozuk olması
çalışanların yapılan haksızlıklara ses çıkartmaması.
yeni işe başladığında tüm işi senin üzerinde bindirmeleri. ilk iki hafta müşterilerinde 10'ar lira bahşiş toplamana rağmen sana kuruş vermemeleri. ayrıca ilk iki hafta erken çıkma hakkının olmaması.
yoğun zamanlarda günde 16 saat çalışmak.

sosyal medyadaki paylaşımlarını yöneticine şikayet eden tiplerle aynı ortamda çalışıyor olmak.

homofobi.
yan odadaki/masadaki araliksiz bagira cagira konusan insanlar. ya mnkodugumun bi sakin ol, nedir bu heyecan ve motivasyon, nedir bu enerji patlamasi. bagirma lutfen sakin sakin oturup isime konstanre olmak istiyorum. cidden bagirarak ve yusek voltajla konusan insanlara guvenmemem gerektigi hissini pekistiriyor bu gotten bacak cigirtkan sesli yaratiklar.
-çalışmak zorunda olmak
başlı başına iş yeri olması başlıca itici bir detaydır.
iş yerinde kaynaştırma öğrencisi misali dolanan angut. sessiz, sakin, süklüm, püklüm görünüşünün yanında birde bir bin katan bir tür kımıl zararlısı. en kötüsüde sizinle sorumluluk paylaşmasıdır. bir boka yaramaz hemde her soru sorulduğunda eeeee! diyerek restart atıp boş boş suratınıza bakar. bir de utanmadan yapmadım der her seferinde. artık hatırlı ayısı veya dayısı kim ise çoğu kişiden bol bol küfür yiyiyor.
herşeyi ile harika bir iş yerim var. işimi de severek yapıyorum ama bir ispiyoncu var ama beni gıcık ediyor. ulan her iş yerinde bu tür mallardan olmak zorunda mıdır diye yüzüne soruyorum sırıtıyor. dalacam bi gün.
7 kişinin içinden 1'inin diğer 6 kişiye yetebilir tonda gür sesi ve konuşma gücünün olması. hiç susmaması, hiç susmaması...

birgün ağzına ekmek tahtası ile lap lap vurmak! bir hayaldir benim için.
siz patronsanız, şefseniz, amirseniz, çalışanlardır.
siz bir çalışansanız, patrondur veya amirdir, şeftir.

(bkz: istisnalar kaideyi bozmaz)
plastik duvar süsleri,

ortalıkta duran hela terliği

çok konuşan ama sike sürülecek aklı olmayan yönetici asistanı,

dedikoducu mesai arkadaşı,

patronun kıskanç karısı,

patronun keko kocası,

patronun şımarık çirkin kızı,