istanbul'da 386 gece bekçisinin göreve başlaması

emniyet müdürlüğünün seçip özel harekat polislerinin yetiştirdiği bekçilerin göreve başlaması olayı. bu çakma polis arkadaşlara gece kartalları adını koymuşlar. mahalle mahalle dolaşıp asayişi sağlayacaklarına inanılıyor. fişlemeniz mübarek olsun.

http://www.gazeteduvar.com.tr/gundem/201...

sahaya sürülmeden önce istanbul emniyet müdürü mustafa çalışkan, bekçilere “silahınızı kullanmakta tereddüt etmeyin” talimatı vermiş.

http://www.gazeteduvar.com.tr/gundem/201...
bakıldı ki cinayetler, gasp, yaralama, taciz, tecavüz sayısında hayli artış var. mecburen bekçi olayına girilmiş. ha bence olumlu bir şey ama bu kadar kötü insanla aynı dünyayı nasıl paylaşırım diye sorgulamadan edemiyorum.
cinayet, gasp, taciz vs.'yi 00000000000000000000000000000000000,1 bile azaltmayacak bir gelişme. ki zaten böyle bir niyetleri yok, hiç olmadı. tacizi tecavüzü azaltmak isteyen insan/lar 15 küsur senedir bulduğu her fırsatta kadının bacak arasına odaklanıp bu yönde siyasi söylem ve politikalarla zaten var olan 2 gram kadın-erkek eşitliği ve cinsiyet devrimlerinin de üzerine işemezdi. sadece ve sadece onaylamadıkları hayatlar yaşayan insanlara yönelik watchdog görevi görecek o bekçiler. geçmiş olsun.