istanbul'da metrolar için bomba uyarısı

valiliğin emniyet müdürlüğüne gönderdiği uyarı yazısıdır. yenikapı, hacıosman, osmanbey ve taksim metroları için terör saldırısı uyarısı yapılmıştır. sokağa çıkmaya korkar olduk.

http://www.radikal.com.tr/turkiye/istanbulda_metrolar_icin_bomba_uyari-1404519

orijinal metin:

sonradan gelen ek: linkteki resim-metni bir ulusal gazeteden alıp koydum.
halkı iyice sindirmek,korkutmak,zayıflatmak,panik yaratmak için bilinçli olarak medyaya yansıtıldığını düşünüyorum.sen koskoca t.c. yöneten hükümet 12 yıl boyunca temeli zayıf bir güvenlikle mi,istihbaratla mı,teşkilatla mı yoluna devam çağrıları atıyordun,ben gidersem bak bu hale gelirsiniz demek için mi bu kadar karmaşa,ölümler,bu gözü kara cezalandırılmalar; yoksa sen beceremedin hacı yönettiğin ülkenin güvenlik açığının somali'den bir farkı yokmuş pabucumun dünya lideri diye mi yorumlayalım düşünmüyor değilim.
dünyadaki kukla-devletlerin yarattığı faşist sistemlerin en yaygın ortak noktası, polis örgütünün sivil halka uyguladığı dengesiz-orantısız-hukuksuz-vicdansız şiddettir.
bu tür şiddet için binbir çeşit malzeme ve donanıma sahiptir (rengarenk gazlar, her ebatta joplar, envai çeşit zırh ve kalkanlar,...vb.)...
buna karşılık, halkın ve bireylerin canını ve malını koruyabilme alanında, yeterli yatırım, donanım, personel ve emek bulunmaz...
bulunsa da, asli görev olarak kabul edilen devlet-i aliyi koruma işlerinden diğerlerine sıra ve öncelik verilmez...