izmir onur yürüyüşü'nün yasaklanması

izmir onur yürüyüşü, valilik tarafından "terör örgütü propagandası yapılacağına dair istihbarat alınmasından ötürü" yasaklanmış. zor günler bizi bekler bebeklerim. tahammülsüzlük zirvede.

http://www.imctv.com.tr/izmirde-onur-yur...
gelen yasak sonrası alana yine de gelen katılımcılar, polis'in kestiği yönün tam tersine yürüyüş yaparak onur yürüyüşünü gerçekleştirmişler. istiklal'de ters yön var mı ya? yok galiba. neyse bakacağız artık bir çaresine.

http://www.diken.com.tr/izmir-yasak-dinl...
iyi niyetle düşüneyim;
terör örgütü propagandası değil de patlama gibi olaylar yaşanmaması için önlem alıyorlarsa sağ olsunlar ama 2015 istanbul lgbti onur haftası ve gay pride'ı hatırlayınca biz kendi başımızın çaresine bakarız, eyvallah diyorum.
izmir valiliği onur yürüyüşü de dahil olmak üzere izmir’de 17-23 haziran’da yapılması planlanan tüm pride etkinliklerini bir kez daha yasakladı.

https://www.gazeteduvar.com.tr/gundem/20...
izmir bunu yaparsa... gerçi izmir de olsa valisi malum partinin zihniyetinde oldugundan normaldir.
turkiyedeki nefret bitmiyor. twittera falan baktiginizda hep lgbt nefreti tt oluyor zaten. twitterdan da biktim... gerisini anladiniz siz...
valilik tarafından izmir onur haftası yasaklanmıştı, mahkeme yasağı kaldırdı.

https://asdi-lgbti.com/2019/06/20/izmir-...
benzer bir uygulama da belki istanbul için yapılır. valilik yasaklar, sonrasında mahkeme yasağı kaldırır. ne de güzel olur.
yasak kalkmıştır.
özgürce sokaklarda, meydanlarda ve kıbrıs şehitlerin'deyiz. alışın, her yerdeyiz!