jülide özçelik

"ıyy halk müziği mii!?" diyerek kendince bu tarzı aşağı gören göze "al sana kültür şoku" diyerek sokulacak albümlerin sahibi,dinlemekten bıkılmayan enfes sesli kadın kişi.
duyduğum en iyi caz yorumlu türkü yorumlarının sahibi hanımefendi. çok dokunaklı, caza çok yakışan bir tını var sesiyle her seyi dinlettirebilir gibi hissettiriyor. jazz istanbul volume 1 ve 2 kesinlikle muzik tarihimizde yeri olacak albumler gelecekte.
dinlerken kendimi yerden yükselmiş, karşımdan kim gelse yanaklarını sıka sıka sevebilir halde buluyorsam olmuştur efendim.
ne yazık ki ülkemizde gelişmemiş olan caz müziği en güzel yapanlardan. türk halk müziği ve cazdan başka klasik müzik geçmişi de vardır. mekteplidir. yalan dünya'yı son derece güzel söylemiştir. halk müziği ile cazı birleştirmesi bana hep aziza mustafa zadeh'i hatırlatıyor.
güçlü yorum az popülerlik ironisi ve bir de üstüne tevazu sahibi olmayla birlikte kendine daha da hayran bırakan, ön planda olmak istemeyişini açıklamasıyla da ayakta alkışı daha da hak eden sanatçı. '' sen albüm çıkarmazsan ancak kendi kendine söylersin '' diyen eşinin isteği üstüne albüm çıkardığı itirafıyla ve bunu destekleyen popülerlik sularında gezinmez tavrıyla ve sahneye maksimum hakimiyetiyle cazın türkiye'deki en önemli ayaklarından biri.