kaynak götüm medyası

akp iktidarıyla beraber medyada türkiye tarihinde eşi görülmemiş şekilde kamuoyunu yanıltıcı haberler yapılmaya başlanmıştır. 18 aralık 2012 odtü de erdoğan a protesto olayı da bu saptırmadan nasibini ne yazık ki almıştır. olay günü olayları "uzaya uydu gönderilmesine karşı çıkan odtü'lü öğrenciler polislere saldırdı" diye veren atv haber'den sonra basına yansıyan en büyük yalan haberin kaynağı zaman gazetesi olmuştur.

zaman gazetesinden iki örnek:
olaylarda yaralanan öğrenciyi polisin gaz bombaları değil arkadaşlarının taşı yaraladı diyip ardından emniyet genel müdürlüğünün basın açıklamasında 15 polis yaralandı bilgisini bile umursamadan 3 polis yaralandı diye veren haber:** http://www.zaman.com.tr/spor/odtudeki-o-...

ve demokratik haklarını kullanan öğrencileri yasadışı terör örgütlerine üye olarak ilan eden ve yapılan kanunsuz operasyonları halk gözünde meşrulaştıran diğer haber: http://www.zaman.com.tr/anasayfa/odtuyu-...
hedef gösteren hükümet yalakası yobaz medya grupları, kraldan çok kralcılığın amına koyan, bu uğurda kişileri direkt hedef göstererek cana da kast eden medya grupları. yeni akit, yeni şafak gazetesi, zaman gazetesi
devir değişiyor ama yalakalık zihniyeti değişmiyor. devşirmelik ve kapıkulu kurumlarının neredeyse 600-700 yıllık bir tarihi var bu topraklarda.
bu tarih aynı zamanda köpekleşmenin de tarihidir.
hangi kapıya bağlılarsa, kimler önlerinden kemiği eksik etmiyorsa, ona göre saldırıyorlar ona göre havlıyorlar.
dün omuzlarındaki apoletlerden tanıyorduk onları, bugün kafalarındaki takkelerden...
her yerde, her platformda haykırmak gerek yalanlarını.
ve her zaman tükürmek yüzlerine..
taraf tutacam diye nasıl kıvıracağını şaşırmış yayın organlarıdır.


örneğin aynı koşullar göz önünde bulundurulduğunda x ve y belediyeleri için yaptıkları haberlere genellikle şöyledir:

x belediyesi= sabaha karşı çevre yolunda yaşanan don sebebiyle yola tedbirsiz çıkan sürücüler dehşet saçtı. karayollarının tuzlama çalışması yaptığı yollarda kimi vatandaşlar tuzlama yapılmadığını iddia etse de tedbirsizliğin neler getirdiğine bir kez daha şahit olundu.

y belediyesi= sabaha karşı çevre yolunda yaşanan don ve belediyenin tedbirsizliği nedeniyle vatandaşlar madur olmuştur. bu sebepten maddi manevi bir çok trafik kazası yaşanmıştır. belediyenin sorumsuzluğu karşısında vatandaşlar büyük eziyet çekti. halk belediyenin bütçesinin nasıl harcandığı konusunda tepkilerini her fırsatta dile getirdi.

not: büyükşehirlerde ana arterler karayollarının, mahalle ve caddeler ise belediyenin sorumluluğundadır.
odtü'nün bir üniversite olduğunu ve başka üniversitelerden öğrencilerin kütüphane kullanımı; öğrenci toplulukları etkinlikleri; konferanslar için gelebildiklerini yok sayıp "odtü öğrencisi olmayanlar okula nasil alindi?"

olaylarla ilgili hiçbir görüntüde sarı-kırmızı-yeşil bayrak ya da apo posteri olmamasına rağmen; hatta öğrencilerin etnik kökenlerinden bile referans vermeden "“eylemlerin arkasinda kck var”

vicdan sahibi her insanın paylaşabileceği "savaş bitsin, ölümler dursun" tepkisine sessiz kalmadıkları için "kck ve pkk'lilar için açlik grevi yapmişlardi"

milletvekili ve ardından bakan olduktan sonra konya yolunda kendisine ve ailesine ait olmayan bir metrekare alan bırakmayan ali babacan'ı protestoları için "bu ilk eylemleri değil"

1500 yıllık islam tarihinde olmayan ancak 10 yıldır kendi kıçlarından uydurdukları " kutlu doğum haftası"nı canlı biliminin en önemli tartışması olan evrimle bir tutarak ona izin vermediler ama bunu yaptılar diyip aslı "teoloji sempozyumu" olan sempozyumu karşı bir propaganda aracı olarak göstermek için "ateizm ve evrim programlari düzenlemişlerdi" *

diyebilen gereksizlik abideleridir...

http://www.radikal.com.tr/radikal.aspx?a...6c8
rektörden bizzat alınan bilgiye göre hiç olmamış bir görüşmeyi zaman gazetesi "odtü rektörü acar’dan erdoğan’a sürpriz ziyaret" diye verebiliyor...

0a2f1
vakit gazetesinin son bomba haberi! meğer ankara ilef'in dekan yardımcısı marksistmiş... bunu da feysbukunda açık açık ilan etmiş... yetmiyormuş gibi bu komünist herif bir de gidip bdp milletvekiliyle bir konferansta konuşurken fotograf cektirmiş... olacak şey değil...

hep diyorum bunlar habercilik bilmiyor... lan adam köpeği ısıracak... o zaman haber oluyor... getir hüseyin üzmez pedofiliyle otelde izlediği pornoların faturasnı ödememek için koca göbeğiyle kıvır kıvır dolanan zekeriya beyaz'ın namaz kılarkenki fotoğraflarını ve yayınla... o zaman toplumsal olarak şok geçirelim!

işte fişleme-hedef gösterme işinin nasıl yapıldığına dair bir kanıt: http://www.habervaktim.com/haber/280404/...