kedinin boş duvarları izlemesi

an itibariyle başıma gelen olaydır. boş duvarları izleyip birşeyi takip eder gibi gözlerini kaçırması. bu da yetmezmiş gibi ayağa kalkıp iki ayağının üstünde durup elleriyle boşlukla kavga etmesi. *
kedinin senle kafa bulması olayıdır.

"lan boşlukla dövüşeyim de bişey var sansın tırssın keriz tihihihi" -kedi
ya can sıkıntısındandır ya da hakkaten bizim duyularımızla algılayamadıklarımızı algılayabiliyor olmasının tadını çıkartabilecek durumda olduğunu, hiç utanmadan sergileyebilmesidir. *

(bkz: duvarötesi)
(bkz: algıötesi)
(bkz: insanötesi)
(bkz: hayalötesi)
"acaba benim göremediğim neyi görüyor" diye düşündürten ve şizofrene bağlatan kedi davranışı. evin içinde başka boyutta canlılar olduğunu düşündürtürler, kafayı yedirtirler, tırsıttırırlar. bence bu kediler psikopat.
analitik zekası yüksek ise en boy ve çap hesabı yapıyor olabilir.
bundan daha korkuncu asılırken ya da seks esnasında sizi seyretmesi bence. boş duvarları, karanlıkta cinleri filan seyretmesini tercih ederim. o daha makul sşdlk.
bunu yapan bir siyam kedisi var elimde büyüyen ve yakından tanıdığım. kalorifer peteğinin üstünde kıçı bize dönük oturup yaklaşık bir saat duvarı seyreder bazen. sanırım hayatı sorguluyor. başka ne olabiler ki?
gölgeler rahatsız ediyor onları, o sebeple duvarlara yansıyan gölgeleri izliyorlar. özellikle o gölgeler hareketliyse çıldırmaları da olasıdır.