keeping up with the kardashians

kardashian ailesinin hayatını konu alan tv programı.
2. sezon finalini yaptığım şov. eğlenmediğim tek bir bölümü bile yok neredeyse. kanye&kim'in tanışma ve bruce'un cinsiyet değiştirme sürecini heyecanla bekliyorum. ayrıca kim'in ağlamadığı tek bir bölüm yok, çok da çirkin ağlıyor. ama acayip üzerine gidiyorlar, kıyamam.

2007'den beri yayınlanan, öyle ki kim kardashian'ın kanye ve estetik öncesi bilimum paçoz görüntüsüyle arz-ı endam ettiği reality show'u. öyle ki, bunu başımıza saran ryan seacrest rahat edememiş, üzerine kourtney & kim take new york, kourtney & khloe take miami, kourtney & khlow take the hamptons, khloe & lamar gibi gereksiz zilyon tane alt show'a da imza atmıştır.

her ne kadar amerikalılar "iiiw inanılmaz iğrenç" gibisinden eleştirse de gerek sosyal medya olsun gerekse yıllardır süregelmesi ile epey de izlenme oranına sahiptir showdur. öyle ki kim'in ilk defa kendi bentley'ine binmesi üzerine khloe ile kavgasından, kourtney'in doğuruşuna kadar hayatlarının birçok özel detayını showda paylaşırlar.

sadece kim kardashian'ı d list celebrity seviyesinden b'lere çıkarmasının yanısıra, zamanla tüm aileyi de dünyada üne kavuşturmuştur.

7. sezonla birlikte bölümlerin 20 dakikadan 40 dakikaya çıkmasıyla izleme isteğimin gittikçe azaldığı şov.
7. sezonun ortalarına doğru çılgın gibi beklediğim kanye west gül cemalini gösterdiği için izleme isteğimin geri geldiği, maratona devam ettiğim şov.
7. sezonun finalini yaptığım ve izleme isteğimin sıfıra düştüğü şov.
bunu benim dışımda izleyen kimse yok mu yav bu arada?