kick ass

son yıllarda yazılmış süper kahraman çizgi romanı ve uyarlaması filmidir. ilk filmdeki işleyiş, karakterlerin özdeşleşmesi, aksiyon sahneleri ve çizgi romana özgü hissi iyi yansıtması sayesinde 2010 yılında oldukça fazla ilgi görmüştür.hele hele filme kullanılan orijinal müzikleri ve şarkıları şiddetle tavsiye ederim. sizi filme bağlar ve müziğin filmi ne kadar iyi satabileceğini gösteren bir ders niteliğindedir. aslında kahraman dediğimiz kişi süper kahraman özentisine sahip bir gencimizdir. fakat bu merakı ve beraberinde başına gelen talihsizlikler, olaylar sonrasında şapşal karakterimiz bir zaman sonra zorunluluktan süper kahraman olmaktadır. filmde tatmin edici oyunculuklar bulunmaktadır. özellikle de chloë grace moretz* ve aaron taylor johnson* olarak oldukça başarıldırlar. bunun dışında ilk filmde nicolas cage*'i de izlemek mümkündür. filmimiz ilk yarısına kadar bir gençlik komedisi gibi gözükse de 2 yarıda izlenen tarantino vari aksiyon sahneleri ve drama gerçekten güzeldir. filmin 2. si çekilmiştir ve 2013 yazında seyirciyle buluşmayı beklemektedir.

filmden bazı videolar şöyledir.*

ikincisinin birincisi kadar eğlenceli olmayacağını düşündüğüm garip güzel film, en akılda kalıcı kısmı bazukalı sahnesidir, gülmekten ikiye kırmıştır bünyemi. film bittiğinde çeneniz ağırır.
devam filmi ilki kadar güzel olmasa da özgün senaryosu ve komedi unsurları düşünülünce keyif veren filmdir. * * * *
devam filminin vakit kaybı olduğunu düşünüyorum o emovari saçıyla ortalıkta dolanan kızcağız olmasa film vasat zaten vasatta neyse.
sanatsal kaygıları falan bir yana bırakırsak rahatlıkla en sevdiğim film olduğunu söyleyebilirim. her şeyiyle bambaşka bir film. göndermeleri bir geek için cevher niteliğinde. kaç kere izledim hatırlamıyorum, izleyip hatırlamamaya devam edeceğim.

--- spoiler ---

big daddy'nin yandığı sahnede kızına "use the kryptonite!!!" diye bağırması tüyleri diken diken eder. ardından gelen veda sahnesi ise her seferinde ağlatır beni. bak gözlerim doldu yine.

--- spoiler ---
dün gece sansürsüz şekilde beyaz tv'de yayınlanan muhteşem film. kola şişesini bile sansürleyen kanalın sanırım ne yayınladıklarından haberleri yoktu. hesaplaşma yüzleşme ve seri ölüm sahneleri cidden ohannes! 100 kez izlesem bıkmam.