kuma gömülmek

çoğu zaman romatizmaya iyi geldiği düşünüldüğü için gerçekleştirilen sıcak deniz kumuna gömülme eylemi.
en güzel deniz güneş rütinim.
kumsalda serinleten bir deneyim.
ilk bilgisayarımızı aldığımız zaman mı, internet ilk çıktığı(bize geldiği) zaman mıydı hatırlamıyorum, böyle bir video vardı. boynundan aşağısı kuma gömüşmüş adamın minik oğlu paytak paytak yürüyüp yanına gelip kafasına işiyordu. ahaha çok hoşuma gidiyordu o videolar.
aynı klasörde sirkte atın götüne hızla koşup zıplayarak (güya) kafasını sokan adamın videosu da vardı.
bunlardan çok sonra fistik nokta kom tarzı flash uygulamalar, ne bileyim memoli türküsü söyleyen flash videolar falan geldi. diye hatırlıyorum.

kuma gömülen tek şey solucan arayan deve kuşu kafası değildir. su altı canlılarının çoğu da sık sık, çeşitli sebeplerle(çoğunlukla saklanmak için) kuma gömülür. kumların altında gömülü şekilde bulunabilecek sayısız böcek, kertenkele, porsuk vardır.

bir de atari salonunda tekken oynarken rakip karakter olarak kuma gelip sizi yendiğinde "kuma gömüldün bu sever" falan deriz arkadaş arasında bir deyim olarak.

(bkz:akuma)
götünüze kadar kum girer hele bunu yapan cocuksa bir hafta sonra bile kum döker orada burada

aslında biraz da ana kucağı gibi bir rahatlık vermesi olasıdır artık depresyon battaniyesi olarak yorgan ve ağır battaniyeler veriyorlar güvende hissettiriyormus kumda da böyle olabilir

orasını burasını kiranlara bel fıtığı olanlara da iyi geliyor tavsiye ediliyor