küresel ısınmaya ve iklim değişikliğine karşı önlemler

bireysel olarak ısınma ve su tüketiminden tasarruf etmek lazım.
diş fırçalarken ve traş olurken musluğu kapatsak az biraz katkımız olabilir.bide banyo da saatlerce kalmayın lan. *
küresel ısınma ve iklim değişikliğine karşı bir kaç yıldır tüm dünyada wwf tarafından yürütülen bir eylem var. 1 saatliğine de olsa enerji tüketimini durdurma çağrısı bu yıl da 28 mart 2015 tarihinde düzenlenecek. buna göre saat 20:30-21:30 arasında enerji tüketimine 1 saatlik dur diyerek bu yapıcı ve anlamlı eyleme katkıda bullunmak mümkün.

http://www.sozcu.com.tr/2015/gunun-icinden/28-martta-isiklar-kararacak-784082/
hep amerikanın oyunu. bakın şimdi ben planı anlatıyorum, şu an online yazarlar amerikanın karşısına çıkcak oyalıcak, ben de odunla arkasından vurucam, siz polisi arıyıp tutuklatcaksınız oldu bitti dattebayo!
(bkz: akasya durağı )
ege üniversitesi iktisat öğrencileri kongresine "sürdürülebilir kalkınma çerçevesinde dışsallıklar sorunu" adı makaleyle katılıp,orgazm ile , çevreye duyarlılık arasında yüksek korelasyon vardır diye bir çalışma sunmuştum.
acayip yakışıklı osmangazi üniversitesinden bir öğrenci ,nasıl yani sevişerek mi katkıda bulunacağız diye beni küçümsemeye çalışsa da,gözlerinin içine bakarak denemeye değer dediğimde tüm sınıfın kopması,hala aklımda. ah gençlik
öncelikli olarak, ağaç ve toprak varlığının önemini ve değerini kavrayabilmiş bir zekaya ve birikime sahip olan politikacılara oy vermek!
çünkü, anadolu'nun hali daha vahim ve mühim!
küresel ısınmadan çok önce bir tükeniyoruz zaten!
ağaç, toprak ve su fakiri rezil bir yarımadaya dönüştük!

(bkz: çölleşme)
(bkz: ormansızlaşma)
(bkz: erozyon)
(bkz: tema vakfı)
(bkz: türkiye)
(bkz: akp)
wwf'nin çağrısına kimler katılıyor? 20:30 - 21:30 arasında küresel ısınma ve iklim değişikliklerine dikkat çekmek için ışıklarımızı karartıyor muyuz? falan.