kürşad kahramanoğlu

zamanın ilga genel sekreteri, orada çalıştığı zamanlarda voleyi vurmuş, türkiyede çok havalı olsa da birliğin genel sekreterliğine seçilmesi tamamen eşcinsel haklarının henüz elde edilemediği ülkeden birisinin temsil edilmesiyle ilgilidir, oysa kendisine sorsanız çok büyük başarılar elde etmiştir. etrafındaki bir gizli eşcinsel ünlümüzün neden açılmadığına bakmadan, günlük hayatımızdaki normal eşcinsellerin niye açılmadığını sorgulayacak yazılar yazabilmektedir.

madi clara'nın konuyla ilgili bir yazısından alıntı şöyledir;

'mesela dedikodu üreterek, eşcinselliği türkiye’nin en iyi bilinen sırrı iken, hâlâ bunu yiğitçe yazamayan, magazin sayfalarından bir türlü kalemini kaldıramayan gazeteciye duyabileceğim hiçbir saygı yok. allah rahmet eylesin, döneminin şartları zeki müren’e bile kadınlarla ilişkisi olduğu yalanlarını söyletmişti. birçok bakire ile birlikte olduğu, ajda pekkan’la nişanlandığı gibi... eşcinsel bir yazardan, sanatçıdan, entelektüelden minimum beklentim; sorulduğu zaman, bu konuda konuşmak istemese bile bir “evet, eşcinselim” cümlesini üretebilmesidir. bu kadarcık yüreği ve birikimi olmayan insandan yazar, sanatçı olur mu?'

hımmm çok iyi bir fikir. o zaten out olmuş bir şekilde yazan gazetecileri kıskanacağına ve onlara akıl vereceğine bir dönüp kendine ve çevresine baksın.

kendi etrafında out olmayan arkadaşlarını mesela halil ergün'ü dolaptan çıkararak başlayabilir bu mücadeleye.
bir dönem ilga üyeliğimiz konusunda kendisinden destek aldığım bilgi birikimi açısından değerli bir abiydi. kaos gl facebook sayfasını turlarken hayatını kaybettiğini öğrendim. 66 yaşındaydı. türkiye'deki lgbti hareketi açısından önemli bir isimdi.

https://asdi-lgbti.com/2018/01/16/lgbti-...