latter days

önüne her geleni ayartma yeteneğine sahip olan ve bunu da kullanmaktan çekinmeyen bir gençle mormon ve bir o kadar da misyoner bir aileden gelen gizli bir eşcinselin hikayesinin anlatıldığı; bir noktadan sonra pembe diziye saran, sonunu tesadüflere sırtını dayayarak getiren eşcinsel temalı bir film. karakterimizin tedavi seansları ne kadar kısa tutulsa da akılda kalıyor. bu arada filmde joseph gordon levittin de oynadığını söyleyeyim dedim. hı hı evet ınceptiondaki esmer yakışıklı çocuk. durun anacım torrente abanmadan söyleyeyim, bizimkinin bir olayı yok filmde, ona göre indirin. sonra demeyin vay efendim bilmem ne diye.
c. jay cox'un 2003'lük eseri. aids, din-eşcinsellik ilişkisi, kan bağı olmadan 'aileyiz biz' duygusu ve tokalaşmaktan çok farklı olduğunun altı çizilen cinsellik gibi alt temaları olan bir film. filmin tekniği kelebek etkisi ya da bazılarının küçümsediği tesadüfler zinciri olarak açıklanabilir. metinde birbiriyle ilişkili noktalar olarak adlandırılmış bu durum. tesadüflere inanan ya da buna dayanan filmleri izlemekten zevk alanlar için ideal.

şüphesiz klişelerden paçasını kurtaramamış bir film; fakat filmin sonu, ortalama sayılabilecek girizgah ve gelişme kısımlarından çok daha iyi ve etkileyici. bilhassa mormon olan aaron'un eşcinselliğinin tedavi edilişini gösteren dakikalık bile olmayan sahneler. pavlovun köpeği bazen dinin insanı ya da ahlakın bireyi halinde tecelli edebiliyor. kelamın hasılı şu ki bu sahneler için bile izlenilir.

fragman ve afiş işi:
tter
baslangic sahnesi pipi kaldiracak cinsten bir film. sonundaki tesaduf olayi cok bayik. ama mutlu sonla bitmesi guzeldir.