lea michele

glee serisinde rachel berry karakterini canlandıran 1986 doğumlu amerikalı oyuncudur. sololarda gayet başarılı bulduğum bir zattır.
güçlü bir sese sahip glee oyuncusu. yanlış bilmiyorsam bir sonraki sezonda olmayacaktır ve bu yüzden yavaş yavaş rolünde azalma olduğunu düşünüyorum. onun yerine vurgu son sezonda özellikle naya rivera yani santanaya kaydı ki tadından yenmez bir hal aldı.
ego manyağıdır. okulun en havalı kızı olmak, grubun ön vokali olmak ister hep. bir de finn in yanından bacak kadar kalıyor.
bazen beni ağlatacak derecede hisli icra eden aktris-şarkıcı. the scientiste girişinde tüylerimi diken diken eder. o holy night yorumu tadından yenmezdir.
glee'de rachel'ı oynamaktadır. kendini beğenmiş gıcık bir kız duruşu olsada en sevilen karakterlerden biridir. müthiş bir sese ve müthiş bir görüntüye sahiptir. ne kadar büyük bir burnu olmasından şikayetçi olsalarda glee'nin en güzelleri arasındadır bence.
iki hafta sonra evleneceği dizideki ve gerçek hayattaki erkek arkadaşını kaybetmiş güzel sesli oyuncu.
ilk albümü cannonball'ı piyasa sürmüş sanatçı. çalıştığı ekip çok başarılı olmalı ki kendisinden çok kısa bir zaman önce ilk single'nı çıkaran, oynadığı dizide santana lopez'i canlandıran naya rivera'ı geride bırakmıştır.
kendisinin de kabul ettiği gibi hollywood standartlarında güzel bir kadın sayılmaz fakat sahneye çıktığında devleşir.