lgbt bireylerin itiraf ihtiyacı

"sohbet" ve "an itibariyle dinlenen şarkılar" başlıklarından sonra en çok entry girilen başlığın " ayı sözlük itiraf" olması sebebiyle lgbt bireylerin böyle bir ihtiyacının olduğu sonucu ortaya çıkıyor. acaba neden birşeyleri itiraf etme ihtiyacı duyuyoruz? diye düşünüyorum ama net bir cevap bulamadım. acaba konuşacak dertleşecek kimsemiz i yok? güvenilecek insanların çevremizde az oluşu mu? veya başka bir şey mi?
seks içerikli itiraflar: bu grupta eşcinseller de insan, onlar neden sevişmesin ki dercesine çatır çatır sevişmeler dile gelir ve renkli bir seks hayatı olduğu vurgusu yapılır. hem de erkeklerle. belki en yakınımıza bile rahatlıkla anlatamadığımız kapalı kapılar arkası pek ateşli/pek sınırsız seks hikayelerimizin sanal bir ortamda- biraz da allayıp pullayınca- kabul edelim ki her türlü gideri var. durmak yok sabaha kadar sekse devam.

eski sevgili itirafları: mevcut olanın ilk sevgiliniz olmadığını, tecrübeli olduğunuzu ama sevgili oluşundan dolayı da sözümona kaşar olmadığınızın itirafı. bu itiraflar o kadar sık tekrarlanır ve sevgiliyle- ne kadar küçük bir dünyada yaşıyorsak- adeta köşe kapmaca oynandığından dem vurulur ki sanırsınız hiç beklenmedik anlarda bu sevgili pardon eski sevgili denen varlık çat kapı arkasından, yolculuk sırasında aniden yan koltuktan, olmadı çöp atarken çöp kutusundan fırlayıp hayatımıza dahil oluyor. belki de seks partnerine ihtiyaç olduğunda eski sevgililer minnet borcunu fuckbuddy kategorisinden ödüyordur.

aşk itirafları: platonik kökenli olanları- ki çoğunluğu böyledir- özünde seksolog olan eşcinsellerin aslında ne kadar masumane ilişkiler yaşayabildiğinin de kanıtı gibidirler. elalem kasımı bekleyedursun, bahar gelsin de çiçekleneyim diye beklesin, şöyle damağımda dondurma tadı bırakan bir yaz aşkıyla pupa yelken açılayım diye mevsimleri kovalasın, gayler bunu bir tek yön gecesinde yaşayıp sabah ayılınca unutuverir. ama zaten seçenekler sınırlı, eşcinsel nüfusu az olunca bunlar kaçınılmaz, tadını çıkarmak lazım.

yalnızlık itirafları: profil sitelerinde/kendi içinde/eşcinsel populasyonu içerisinde/bu sene de bekar gezelim teması altında/karma ortamlarda seks ve ilişkiler başlıklı konular açıldığında/eşcinseller ezildiğinde her daim yalnız olan/olduğunu hisseden gaylerin bitmek bilmeyen çilesi. her gece de sevişsen, büyük aşklara imza da atsan, hayatının aşkını da bulsan paylaşamadıklarınla, maskelerinle mecburen yalnızsın işte.

iş bu itiraflar popülerlik kazanmak, derdini dökmek, kendini yeniden tanımlamak gibi amaçlarla yapılabilir. önemli olan ne kadarına okuyucu değil kendimizin inandığı aslında.

-doktor söyle oğlumun nesi var yaşayacak mı?
+oğlunuz itiraf etmezse ölecek hastalığına yakalanmış suat bey.