lösev

lösemili çocuklar vakfı (lösev*) (*ankara lösemili çocuklar sağlık ve eğitim vakfı) 1998 yılında kuruldu. odaklandığı konuda başarılı sonuçlara imza atan bir kurum. pek çok bankanın yardım kuruluşları listesinde adı ve hesabı vardır.
bir iyilik yapayım derseniz bu adresi hatırlamanızı dilerim. kan hastası bir çocuğa yardımcı olmak iyi bir iyiliktir ve onlar sizi bilmezler ama aldıkları her nefes size bir teşekkür dür. bu da adam olana yeter....

http://www.losev.org.tr/v2/tr/content.asp?ctıd=403
2006 da yapılan tanıtım videoları konuya ilgili arttırmıştır. evet onlar yardım ve destek bekliyor.
vakfın "bir tuğla da sen koy" kampanyası çerçevesinde yaptırdığı 400 yataklı hastaneye (onkoloji merkezi), ilk başvurularındaki ruhsat talebinin 100 yataklı olması nedeniyle onay verilmemektedir.
akp'nin sağlık bakanı, 400 yataklı hastane yaptırma suçunu işleyen bu utanmaz terörist vakfın tutumu için tarihe geçecek ibretlik bir açıklama yapmıştır:
"'ben güçlüyüm, ben kamuoyu algısını yönetirim. dolayısıyla 400 yaparım, 400'ün karşılığını da bakanlıktan alırım' diyorsa, bu etik, kural dışıdır. bu etik ve kural dışılığa bu ülkenin yönetimini hiç kimse mahkum edemez."
https://www.losev.org.tr/bagis/bir_tugla_siz_koyun_bagis.aspx