mavi güneş

iki gündür çıldırtan cinsten zaytung haberi kıvamında ortalıkta görünen, nasa başkanının obama ile birlikte yer aldığı görüntülerin yer aldığı haberin ana kahramanı..

yok jüpiter ile venüs aynı hizaya gelecekmiş de, atmosferindeki gazlar güneşe deyecekmiş de, güneşte patlamalar meydana gelip güneş ışığı azalacakmış..

ülkemin bilim bilmez copy-paste gazetecilik kültürü, bundan aylar önce amerikada, ülkemizde bulunan zaytung benzeri bir yayın organının taşşak geçtiği haberi alıp yeni bir şeymiş gibi yayınlaması ile yaşanan elim olay..

sabah, güneş vb güya isim yapmış sikimsonik gazetlerin hatta ve hatta tvlerde haber bültenlerinde bile yer alması, ülkecek gökyüzüne bakıp hiç bir sik anlamayan yığın oluğumuz gerçeğini bir kere daha hatırlatmıştır..

venüs, dünyanın yörüngesinden güneşe daha yakın yani iç gezegen iken, jüpiter dünya yörüngesi hatta ve hatta mars sonrasındaki kuiper asteroid kuşağından bile sonra yörüngede dolanım yaparken nasıl bu kadar etkileşebileceklerini düşünmüş pardon sıçmışlardır bilinmez ama türk haber kaynaklarının güvenilmez olduğunu bir kere daha kanıtlamışlardır..

sinirden ağlamama bile sebep olan bu akıl tutulması olayına inanmayın arkadaşlar yoktur böyle bir şey..