mehmet metiner

misyonuna devam etmekte olup, son hava bükücülüğünden sonra, anayasa terminatörlüğüne soyunmuştur!
denizli'deki son konuşmasında, rte'na övgüler yağdırdıktan sonra, başkanlık sisteminin anayasaya aykırılığını hatırlatanlara, şunları söyleyerek yeni bir anayasa suçu daha işlemiştir:

"ama anayasa öyle demiyormuş. sevsinler sizin anayasanızı ya. anayasanızı ne zamandan beri referans göstermeye başladınız ya. 'vesayetin son kalesi' dedi tülay kardeşim. anayasa vesayetin son kalesidir. onu da paramparça edeceğiz merak etmeyin"
üstüne tez yazılacak adam velhasıl. ben cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan yerinde olsam sakin ol mehmet metiner derdim. kraldan çok kralcıdan da ötesidir kendisi. recep tayyip erdoğanı içinde yaşatmaktadır sanki. anam her gördüğünde sinirleri tepesine çıkar değiştir kanalı der, ben ise ciddi ciddi anlamaya çalışırım. iktidara yaranmanın ötesindedir kendisi, ama en sonunda mehmet metinerin cumhurbaşkanını kendi canından çok sevdiğini anladım. travmatik bir durum bence. kraldan çok kralcılardan farklıdır kendisi. iyi dinleyin anlarsınız. cumhurbaşkanı dese ki beni sevenler benimle sahra çöllerine berdüş gibi yaşamaya gelsin , koşa koşa gidecek biridir yani. insanlar hayatın anlamını tariflerken fikirleri, düşünceleri veya inançları üzerinden tarifler. mehmet metiner cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan ile bulmuştur sanki hayatın anlamını velhasıl.