merkez türkiye

bugün; kemal kılıçdaroğlu tarafından açıklanan merkez türkiye projesi olarak da adlandırılan proje.

chp"nin mevcut kadroları ile bu projenin altından kalkamayacağı yeterli kaynağının olmadığı yönünden birinci; çok başarılı bir proje olduğu ve kesinlikle hayata geçirileceği şeklinde ikinci olmak üzere iki ana başlıkta görüşler var. ancak chp'nin tek başına iktidar olmasının şeklen zor olması kanımca projenin pratik olarak hayata geçirilmesini zorlaştırıyor gibi.

21 mayıs 2015'te chp tarafından açıklanan proje.

şurdan: (bkz: yüzyılın projesi).
"ilk oyumu chp'ye verdim demem uleyn!" diye atarlı giderli takılırken yüz seksen derece dönmeme sebep olan proje. chp'nin işlevsizliği ile dalga geçerdim hep ben. mantıklı, yapılabilir bir proje sundular şimdi insanın oy veresi geliyor. davutoğlu'nun "ben 15 yıl önce demiştim" tribine girmesi de komik ya. madem dedin yapsaydın, kaç yıldır iktidardasınız akp olarak.
akp'nin proje adlarına karşılık olarak çıksa bile böyle yüz yıllı, bin yıllı projelerin artık rafa kalkmasını hatırlatan projedir.
altta kalmamak için akp izmir'den ağrı'ya muhteşem kanal projesini gündeme getirecektir.
kanal açmanın ne kadar mantıksız olduğunu akp'nin yüzüne vuran projedir. adam zaten hemen olacak demiyor, 20 yıla yayıyor bu çalışmayı. bir şeyler düşünüyor olmak, bir şeyler yapmaya çalışmak, hiçbir şey yapmamaktan iyidir.