mhp

kendi kitlesini başarıyla temsil eden parti.

bilen bilir. bu partiyi günahım kadar sevmem. ancak başımızı iki elimizin arasına alıp düşünecek olursak bugün devlet bahçeli tabanına zıt hiçbir şey söylemiyor. sosyal medyada sürekli bahçeli'nin bu tavrını akp yalakası/destekçisi olmakla bir tutanlar var. yanılıyorlar.

sizin çevrenizde mhp ile hdp'nin ortak olmasını isteyen bir tane mhp'li/ülkücü var mı? sizin çevrenizde sol görüşü savunan bir tane mhp'li/ülkücü var mı? bangır bangır türkçenin uyanışı mitingleri düzenleyen adamdan nasıl kürtçenin kabul edilmesini savunan bir partiyle beraber yürümesini beklersiniz? gururla "ne mutlu türküm" diyen adamlardan nasıl istiklal marşı'nı okumayan bir partiyle omuz omuza savaşmasını beklersiniz.

evet, mhp'yi günahım kadar sevmem. ancak adamlar onurlu duruyorlar. düşüncelerinden hiçbir zaman vazgeçmiyorlar. ki şu an mecliste hdp ve akp'nin de yaptığı budur. hdp ve akp'de tıpkı mhp gibi düşüncesinin arkasında duran partidir. sevmem ama düşmanıma saygı duymayı biliyorum.

çok sonradan gelen edit: akp'nin hiçbir şeyin arkasında durduğu yok. belli bir düşünce sistemi olduğunu bile düşünmüyorum. adamları bilgisayarımın klasöründe etiketleyecek olsam #din ve #iktidarolmak #sonsuzakadaryönetmearzusu #diktatör etiketleri altında toplarım. şu an mecliste kurulduğu günden beri düşüncesinin arkasında duran tek hdp ve mhp var.

ekstra edit: chp'de çok iyi bir parti olma yolunda ilerliyor.